TFF 2. LİG 26. HAFTA | Kastamonuspor 1966 - SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan Kaya, 06 Mart 2019, 23:44:01

« önceki - sonraki »

isa55

55_OrHaN_55

10 Mart 2019, 17:27:37 #106 Son düzenlenme: 10 Mart 2019, 17:39:57 55_OrHaN_55
Olaylı Amed-Sakaryaspor maçının vukuatlı hakemi, üstelik daha önce oynattığı 2 maçımızda da aleyhimize çalışan, (hem de biri rakibimiz Keçiörengücü maçında olmak üzere) 2 gol ve 2 penaltımızı kasıtlı olarak vermeyen bu şahıs yine bizim maçımıza, hem de en kritik maçımıza veriliyor. Ferhan bey bu sefer de kalecimize yapılan bariz faulu vermiyor ve golü yiyoruz. Oyunun belirli yerlerinde aleyhimize kasıtlı karalar veriyor. Her şeyden önce Federasyonun bize karşı bir garezi var bu bir. Rakip çok iddialı ve güçlü bir rakip, özellikle orta sahası çok güçlü, deneyimli oyunculardan oluşuyor. Biz ne yapıyoruz, orta sahada güçlü olmamız gerekirken 3 tane forvet özellikli oyuncuyla sahaya çıkıyoruz. Orta sahamız dirençsiz, forvetimiz güçlü!? Takımın maestrosu, ayağında top tutan ve pas dağıtan adamı en ihtiyacımız olduğu anda oyundan çıkaran, etkisiz ve isteksiz Bahattin'i 90 dakika sahada tutan ve oyunun kritik anlarında, nasıl bir futbolcu olduğunu hâlâ anlayamadığım, sadece ilk haftalarda attığı 1-2 fantastik gol aklımda kalmış olan bir Samet Asatekin'i oyuna sokan, geçen senenin gol kralını ısrarla kanat oyuncusu gibi kullanmak isteyen bir teknik direktörümüz?! var bu iki. Yani hem içeriden, hem de dışarıdan darbe yiyoruz. İsmail Başkan'ın bu aşamada duygusal davranmaması gerekiyor. İsmet Taştekin ile bu işin olmayacağı aşikar. Sadece oyuncuları sahaya mantıklı yerleştirebilecek bir teknik adama ihtiyacımız var. Yücel Uyar eminim bu işi daha iyi yapar. Yoksa 1 senemiz daha heba olacak gibi görünüyor.

mehmet yılmaz

O kadar öfkeli ve üzgünüm ki, yazacağım şeyleri seçmekte güçlük çekiyorum. İçimden bu tuhaf oyuncu grubuna en ağır sözleri söylemek geçiyor aslında. Çünkü hak ediyorlar...

Bunların hepsi küçük maçların büyük futbolcuları! Haftaya Bayrampaşa'yı, peşine Niğde'yi yenerler ve yine klas topçu havasına girerler. Ama bu kafayla Keçiören hoplatır yine alayını.

Yazıklar olsun
Yazıklar olsun
Yazıklar olsun!

Topunuza birden hem de...

Ömründe göremeyeceği paraları alan Yılmaz'ından, Onurûna kadar, yeni gelenlere de ayrıca yazıklar olsun.

Sancaktepe maçının aynısını izlettirdiler bize. İnsan hiç mi ders almaz, hiç mi aşama kat etmez? Bu kadar kötü bir rakipten gol yemeyi başar, üstüne bir beraberlik la, bir bareberlik almayı başarama!

Daha fazla yazmaya gerek yok, ruhsuzlar mangası için.  >:(

eprianu

Hatada ısrar ettiğimiz için kaybettik. Erinmedim, saydım; ikinci yarı 6 kez kanatlardan ceza sahasına orta yaptık ve hepsi de tehlikeli oldu. Ama biz kanatlardan yüklenmek yeri göbekten şişirme toplarla gol aradık, haliyle bulamadık. Burası Türkiye, Avrupa futboluymuş, modern futbolmuş hepsi vız gelir. Hiçbir şey bilmiyorsan, klasik 4-4-2'ye dönersin, yan toplarla gol ararsın. Belki yine kaybederdik ama bu kadar rezil oynamazdık. Ülkemizde futbol bu kadar basit ve saçma!

Yine erinmedim, saydım, ikinci devre boyunca spiker Bahattin'in adını bir kez söyledi. Kafasında futbolu bitirmiş bir adamı neden 90 dakika sahada tutuyor İsmet Hoca, anlamış değilim. Yemin ediyorum, alınmasına şiddetle karşı çıktığım Beşir bile bu kadar kötü değildi. Yine artistlik peşinde olan Samet, nasıl kurtarıcı olarak sahaya sürülür? Gol aradığımız bir zaman diliminde takımın beyni olan Kubilay ve Erhan Şentürk nasıl kenara çekilir? Aklım almıyor.

İkinci yarı Bahattin-Onur, Oğuz-Yılmaz değişiklikleri yapsaydık, çok farklı olabilirdi maç. Hatalı hamleler ile elimizle verdik maçı.

Yönetimin oturup katı kararlar alması lazım, Samet ve Bahattin kesinlikle kadro dışı bırakılmalı. Zaten Bahattin gol sevincinde taraftara "Sus" işareti yaptığı an kıçına tekme vurulmalıydı. Futbolcular uyarılmalı, gerekirse ceza verilmeli. Yoksa az olan şampiyonluk şansımızı elimizle sıfıra düşürürüz.

Şu dakikadan sonra kimse rakiplerin puan kaybetmesini beklemesin. Şimdiden söyleyeyim, Keçiörengücü bu Kastamonu'ya en az 3 atar, bizi de rahat geçer.

Ferhan Kestanlıoğlu maçı katletti, bunu kabul ediyorum. Ancak sürekli bizi mağdur etti edebiyatı yapmayı bırakalım. Kastamonuspor bu hakemin yönettiği 5 karşılaşmayı da kaybetmiş bu sezon.

Düştüğümüz çukurdan herkesin yüzünü daha net anlıyoruz. "Evliyalar şehri" olarak bildiğimiz Kastamonu'da maç sonu çalan müzik, bunların ne olduğunu daha iyi gösterdi bize. Ama unutmasınlar ki altın çamura düşmekle değerini kaybetmez. Biz bu çukurdan çıkarız ama onlar hep bu çamurun içinde kalırlar bu kafayla.

55_OrHaN_55

Geçen haftaki Amed maçında sahada jiletle terör estiren futbolcu bozuntusunun elindeki kesici aleti almaya bile ödü patlayan hakem, bizim maçta teknik direktörümüze ve teknik ekibimize arslanlar gibi kükrüyordu. Bir haftada epey yürek yemiş anlaşılan.

s_uzunkaya

Bizi yenmek için oynayan her takım bizi yendi. İsmimizden korkan ve kapanan takımlara ise 1-0, 1-0 galib geldik. Ara sıra sürprizler yapıp 3 - 0, 3 --1 galip geldik. Sonuç:kazandığımız maçları ismimizle kazandık, bizimkileri çözen  takımlar ise oynaya oynaya yendi. Taner taşkın a müsamaha gösteren yönetim suçludur. Sakarya maçından önce bari göndermeleri gerekirdi o adamı. şımarıklar topluluğundan şampiyon olmayı hayal ediyoruz şu an...

ata55

Yenilgide,
İsmet Taşdemir suçludur
Hakem unvanı taşıyan dallama suç ortağıdır
Ama esas suç, bizim koyun sürüsünündür. 

Hak etmedikleri kadar büyük paralar hesaplarına tıkır tıkır yatar, bunlarsa büyük maçlarda yatarlar.

Sadece Samsunspor

Bu maci hoca verdi kim ne derse desin. Her hafta 11le oynanmaz. Ishak varken enes oynamaz. 3 haftadir kesik yiyen savas 11de baslamaz. Bahattinden hicbise olmaz.
Bide ilyasi aldinmi takimdan yenilmeye mahkumsun

ata55

Orta üçlü b.k gibi oynuyordu.
Ama illa birini çıkaracaksan bu oğuz yada Savaş olurdu, İlyas değil. Çünkü İlyas durup durup bir şut çıkarır, bir pas atar falan.

Sinirden başıma ağrılar girdi.
Sövüp duruyorum alayına.

elexir

Bu takımın bu halde şampiyon olması hayal gibi haa ileriye doğruda ışıl vermiyor kazandığımız maçlar seyirci zoruyla ite kaka oluyor baskı yapan  top yapan rakibi ezen bir takım asla izlemedik sezon başından beri inşallah Playoff tan çıkarız gerisi hayal güzel bir rüya olur

jean

Tek care keciorengucunu ve sariyeri ne yapip edip yenmek keciorengucu ya kastamonu yada sariyerle berabere kalmasini beklemek yoksa yine play off stresi baslicak anladilan

tactician

Şampiyonluk yolunda önemli bir kayıp yaşadık.
Bugünkü maçtan bir puan bekliyordum açıkçası ama şanssız bir gol ile mağlup olduk.
Yine de bu şekilde karalar bağlamanın da gereksiz olduğunu düşünüyorum açıkçası.
Rakiplerin hepsinin birbirleri ile oynayacağı bizim hem keçiören hem de sarıyer ile oynayacağımızı unutmayalım.

Bugün özelinde maç değerlendirmesine gelirsek;
Temelde hoca üzerinden yapılan eleştirileri çok manalı bulmuyorum. Bugün saha zemininin ve Kastamonu takımının oyun yapısının ne olacağını 15 dakikada gördük anladık. Top iki metrede on kere zıplıyor, yere bir türlü inmiyor, rakipte orta alanda ve ön alanda sert bir pres oyunu oynuyor. Bu noktadan sonra yerden oyun kurmak hiç mümkün olmadı. Bu doğrultuda da İsmet Hoca gayet pragmatist hamleler yaptı. Savunmadan ve orta alandan şişirip en azından 3. bölgeye oyunu taşımak ve orada ortaya çıkacak şans golünü kovalamak istedi.
Bu maç tipik bir 0-0 maçı idi ve oyunun geneline bakıldığında birisi skoru 1-0'a getirecekse buna daha yakın olan takım biz olmalıydık.
Fakat kaderin cilvesi, ahmet'in şapşallığı ve hakemin bariz hatası ile devre biterken 1-0 geriye biz düştük. Bugün maçı kazanan Kastamonu takımının bizden daha iyi olduğunu kim söyleyebilir?

Bahattin özellikle ikinci yarıda ciddi anlamda sırıttı. En azından mücadele edip hava toplarında kendini yırtmasını bekledik ama maalesef gazı kaçmış asitsiz bir kola gibi tiksindirdi kendinden. Ayrıca kenardan gelen Onur da yine aynı şekilde hiç bir şekilde katkı veremedi ve büyük hayal kırıklığı oldu.

Daha önce de söyledim en azından bir puan almayı hakediyorduk bu maçtan. Bundan sonraki haftalarda ben yine de şansımızın önemli biçimde devam ettiğini düşünüyorum. Fikstür çok şeylere gebe. Tabi ki Ankara'da Keçiören'i yenmemiz şart oldu. Ben yine eski iddiamdayım. 75 puan ve üstü bir puan ile şampiyon olacağız.

SametYılmaz55

Valla şaka gibi ama son 16 maçın 14'ünü almış Keçiören bu saatten sonra bırakmaz sampiyonlugu. Matematiksel olarak şansımız var ama Keçiören, Sarıyer,Sakarya maçlarından 9 puan çıkarmadığımız takdirde sampiyonluk hayal.Bu oyuncu grubuyla bu üç maçtan 9 puan çıkartabilir miyiz ben inanmıyorum artık

Karabudun

Bu mağlubiyetle doğrudan çıkma şansını zora soktuk. Kalan tüm maçları kazanamadıktan sonra şampiyon olma şansımız yok gibi. Büyük ihtimalle play-off oynayacağız. Hakkımızda hayırlısı olsun ancak bu oyuncu güruhu ile üst lige çıkmak namına pek şansımız yok.

fanatik samsunsporlu

Bizim kalan maçları kazanıp Kastamonunun 2 hafta peşpeşe Keçiören ve Sarıyer den puan almasını bekleyeceğiz