TFF 2.LİG 23.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz - İnegölspor

Başlatan Kaya, 16 Şubat 2019, 19:57:30

« önceki - sonraki »

Vural temiz

s_uzunkaya

GurbetciFanatik

55_OrHaN_55

Bu hafta çok tatlı geçti, İnşallah güzel günler yakında :)

evolution55

havzalı55

Spikerler Büyükşehir belediye başkan adayları Demir ile hayati tekini söyledi ama bağımsız aday erhan ustayı söylemedi kendisi kale arkasında maç izliyormuş  >:(

55_OrHaN_55

Alıntı yapılan: orucreis - 21 Şubat 2019, 23:25:36
İçimden bir ses çok rahat geçeceğimizi söylüyor 3-0 gibi net bir skorla alırız

Bravo diyorum, tam isabet :)

maço

Maçın yıldızı Okan Dernekti.
Tek başına ortasahayı geçmeye çalışanların karşısına dikildi.Bu ligin oyuncusu olduğunu ispatlıyor.
Biz takım olarak rakibin karşısına diri çıkarsak içeride dışarıda herkesi yenebiliriz.
Umarım bu iştahlı oyun devam eder.

İlyas Kubilay içinse şunu demek istiyorum. Eğer bir üst lige çıkmak istiyorsa basit oyununu geliştirmeli .
Çok yetenekli ama önündeki koşan adamın yoluna atmak varken hala imkansızı deneme çalışmalarını bırakmalı.

Stoper

Kılçıksız, tertemiz oyun ve skorla haftayı güzel kapattık.

eprianu

İyi başladık iyi bitirdik. Güzel galibiyet için Allah'a şükürler olsun.

Bugüne kadar 90 dakika sahada kalmasına karşıydım ama çıplak gözle izledikten sonra net bir şekilde anladım ki bu takımın beyni, dinamosu, kontrol merkezi Abdülkadir Özgen olmuş. 60. dakikadan sonra oyundan düşse bile kesinlikle sahada kalmalı. Yakaladığımız pozisyonlara ve bulduğumuz gollere dikkat edin, neredeyse hepsinde O'nun imzası var. Oyunu okuyor, yönlendiriyor. Ayrıca Erhan Şentürk ile birlikte iyi bir ikili oldular. Bu iki isim banko yazılmalı kadroya.

İsmet Hoca'nın 4. maçıydı. 20 haftada sistemini oturtamayan Taner Taşkın baksın da sistem nasıl oturtulur öğrensin. İsmet Hoca kritik süreci başarıyla tamamladı. Hem kadroyu büyük oranda netleştirdi, hem de sahada ne yaptığını bilen bir ekip meydana getirdi. Koşan, mücadele eden, önde basan, kolay pozisyon vermeyen, yeterli olmasa da hücumda daha derli toplu hareket eden bir takım haline geldik. Bugüne kadar takımın atak yükünü çeken İlyas Kubilay'ın da bireysel oyunu bırakıp takım oyununa adapte olmasıyla iyi bir ekip olduk.

Son haftalarda Nuri, müthiş oynuyor. Geçen hafta net atakları kesmişti, bu hafta da devam etti. Cenk ile birlikte iyi bir ikili oldular. Ama beklerimiz hiç iyi durumda değil. Erhan'ın alternatifi yok, Canberk de bana göre yeterli değil.

İsmet Hoca 3'te 3 yaptı. Gaziantepspor'u bay geçiyoruz. Önümüzde 10 günlük bir süreç var. Bodrumspor'u da böyle güzel bir futbolla yenersek işte o zaman daha gür bir sesle "Şampiyon Samsunspor" diye bağırabiliriz.

Bugünün en güzel olayı, dört tribün dönüşümlü "Samsun Gol Gol" diye bağırırken 2. golü bulmamız oldu. Twitter'da tribün çekimi de paylaşılmış.

orucreis

jean

Hele sukur kac haftadir bekledigimiz rahat galibiyete ulastik ne var sanki kalan maclarin hepsini boyle rahat kazansak sakaryanin yenilmesi supriz oldu keciorengucu nasil frenlenecek o soru isareti bu hafta karli gecti bizim aciliedan haftaya hukmen galibiz ve mac stresi yok rahatiz cok sukur

eprianu

24 Şubat 2019, 20:29:14 #87 Son düzenlenme: 24 Şubat 2019, 20:35:44 eprianu
Az önce maçın özetini izledim. Stadyumda bulunduğumuz konumdan dolayı yanlış görüyoruz herhalde diyordum ama öyle değilmiş. Maratonun ortasından aşağıdaki pozisyonların ofsayt olmadığını anlamıştım ama hakemler anlayamamış ya da anlamak istememiş.

Bu pozisyonda Abdülkadir'in şutu kalenin dibinden dışarı çıkmıştı.

Bu pozisyon nasıl ofsayt Allah aşkına? Adam resmen 2-3 metre geride.

Bu pozisyonda da rakip kaleciye bizden hiç kimsenin müdahalesi yok ama kaleciye faul verdi hakem. Bu da çok ilginç.

cembaba

Haftalardır beklediğimiz oyunu İsmet Hoca 5 haftada yakaladı. Takım bugün bastı koştu istedi. Goller de buldu. Tebrikler Samsunspor'um.

LG-M700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tactician

Aslında çok riskli bir 11 ile başladık.
Topla olan münasebeti iyi; teknik becerileri bu ligin üstünde ama savunma yönünde zaafları olan bir ön bölge kurgulanmıştı İsmet Hoca tarafından.
Bu kadronun 3.bolgede yoğun pres ile başlayıp erken gol bulmak için seçildiği anlaşılıyordu. Hesaplar tuttu ve herhalde bu senenin en erken golü ile öne geçtik.

İlk yarının ikinci bölümünde presin şiddetii azalmaya başladıkça İnegöl takımı da kafasını kaldırıp oynamaya fırsat bulabildi. Özellikle devrenin sonuna doğru takip tempoyu arttırdı ve biz buna cevap veremedik. Bu periyotta sahadaki 11in savunma yönündeki defosu da ortaya çıkmış oldu.

Devreye önde girmek son derece önemliydi ve bunu da bir şekilde başardı takım. İkinci yarı için savunma yönünde ciddi biçimde aksayan Onur kenara alıp Enes içeri atılınca takımın enerjisi yeniden yükseldi. Gol ve sonrası da oyun çözüldü zaten.

Bugün Abdulkadir ve Okan takımın en iyi iki ismi idi. Keza oğuz da geçmiş haftalarda büründüğü general havasından sıyrılmış ve bu kez partneri Okan'ı yalnız bırakmamıştı.

Sanırım bundan sonra Abdulkadir'in uçtaki yeri belirginleşti. Erhan Şentürk için hoca duygusal davranmamalı ve özellikle deplasmanlarda yanında oturtmalı. Eğer ille de sahada olacaksa da forvet arkası olarak sahada kalıp İlyas'ı kesmesi gerekiyor.

İç sahadaki baskılı düzen için daha dengeli bir takım olmak istiyorsak; öndeki 3 lünün Abdulkadir - İlyas - Şentürk; orta alan bloğunun Okan- Savaş- Oğuz şeklinde kurgulandığı bir 4-3-3 üzerinde çalışılabilir