TFF 2.LİG 17.HAFTA - Sakaryaspor - SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan Mert, 08 Aralık 2018, 21:01:31

« önceki - sonraki »

jean

Ilk goldeki hata affedilemez bosuna gol yedik sunu gordukki kalite olarak ustunuz ama ne yazikki kritik maclarin hicbirini alamadik ikinci yari daha iyi olacagimizi dusunuyorum en azindan puan farki acilmadi

mehmet yılmaz

17 Aralık 2018, 00:36:07 #106 Son düzenlenme: 17 Aralık 2018, 01:07:24 mehmet yýlmaz
Alıntı yapılan: mehmet yılmaz - 15 Aralık 2018, 21:58:10
Yarın nasipse, kırmızı beyaz kara sevdamızın peşinde Sakarya'da olacağız.
Zor maç olacağı kesin ancak benim içimde bir rahatlık var. Arzu ettiğimiz üç puanı alıp döneceğiz diye inanıyorum.
...
Sarıyer maçı örneği çok taze olduğu için hepimizin kafasında benzer şey var: Taner Hoca. İnşallah iyi olur her şey.

Maalesef korktuğumuz şey oldu ve Taner Taşkın yine puanlarımıza mani oldu. Maç sonu açıklamaları yine fiyasko.
Biz maç öncesi, sırası ve sonrasında Sakarya'da tamamen dostluk gördük. Hiç bir sorun yaşanmadı. Kendisine yapılan yanlış davranış, kendisini bağlar bence. Bu bir...

İkincisi ve daha vahimi ise maç sonunda, "Sakaryaspor'un muhteşem bir taraftarı var, atmosferden etkilendik" demesi. Benzer bir şeyi Sarıyer için de demişti. Çok yazık... Biz Samsunspor'uz, ne atmosferler gördük, ne cehennemlerden üç puanlar çıkardık. Sakaryaspor taraftarı tribünleri doldurdu, ortalamalarına göre destek verdiler. Ancak öte yandan biz de vardık. Hem de tıka basa dolu ve etkili bir tribün yaptık. Neyinden etkileniyorsun? Biz hiç etkilenmedik mesela...

Üüçnücü ise, yine onun tercih hatasıyla kazanamadık. Formda ve Sakarya'ya bela olmuş bir Erhan Şentürk'ü kesip, Enes İslam'la başlamak neyin nesidir? Bu maç tecrübe maçı. Nitekim Erhan'lı ikinci yarı bir sürü hücum organizasyonumuz oldu. Eğer Erhan ile başlasa 2-2 değil, 3-1 falan biterdi bu maç.

Tribünlere gelirsek... Sakaryalılar tribünleri tamamen doldurmuştu, keza biz de öyle. İyi destek verdiler. Ancak açıkçası ben onlardan daha iyi bir tribün bekliyordum. Beklediğimin altında kaldılar. Biz ise çok iyiydik. Deplasman tribünü olarak belki de gelmiş geçmiş en iyi performanslarımızdan birini sergiledik. Görsellik, renk uyumu, besteler çok iyiydi. Ayrıca maç öncesi oluşan dostuk ortamına uygun davrandık. Bu da çok iyi ve güzeldi. Maç öncesi bizler Sakarya caddelerinde ve stat etrafında dolaştık, düşmanca bir tutum görmediğimiz gibi oldukça anlayışlı yaklaşıldı. Teşekkür ve tebrik etmek isterim Sakaryalıları.

İnşallah biz şampiyon olarak, onlar ise terfi maçlarıyla bir üst lige çıkarız.

Bir puan yerine üç puan çok iyi olurdu ama en azından fark korundu. İkinci devre yeni takviyelerle çok daha güçlü bir takım olavcağımıza ve Taner Taşkın'a rağmen çıkacağımıza inanıyorum.

Son olarak hakem bir tuhaftı. Aleyhimize iki penaltı çaldı. Biz tribünden çok net gördük. İkincisi penaltı idi. Maalesef Nuri zamanlama hatası yaptı. İtirazlık bir durum yok. Ancak o pozisyondan önce rakibin eline çarpan topta yardımcısı bayrak kaldırıp el derken, orta hakem devam ettirdi.

ilk penaltı ise resmen komedi. Olacak iş değil. Omuz omuza bir mücadelede bu kadar kolay düdük çalınmaz. Orta sahada olsa faul bile çalmayacağı pozisyonda -ki faul yok zaten- hem penaltı hem sarı kart çok ağır ve yanlış bir karar.  

tactician

Kazanıp lider bitirebileceğimiz bir maçtı.
Maalesef olmadı.
Hem kendi hatalarımız; hem de hakemin katkıları buna sebep oldu.
Sakaryaspor takımı toplam kalitesi yüksek bir takım değil. Bireysel 4-5 iyi adamın yanında her şeyini sahaya veren isimlerden kurulu. Bu maç özelinde de ciddi efor sarfettiklerini söylemek gerek.
Bizde ise durum biraz daha farklı; takımımız bireysel ve toplam kalite anlamında tüm rakiplerinden fersah fersah önde olmasına rağmen, sene başından bu yana kollektif şuuru sahaya yansıtamamanın sıkıntısı yaşıyor.
Takımda görmeye alışık olduğumuz denge büyük ölçüde vardı lakin Oğuz'daki düşüş bu dengeyi zedeliyor.
8 numara mevkiinde Oğuzdaki takımı yönetmek mentalitesi sanki onu sahada daha az iş yapar hale gelmiş. Geldiği günden yana bu kadar çok konuşup bu kadar az iş yaptığına ilk defa şahit oluyorum Oğuz'un.
Bu maç özelinde diğer bir yaşadığımız sıkıntı da, Erkam'ın yokluğunda stoperlerimizin oyun kuramaması oldu. Geriden oyun kuramadıkça saçmaladık.
Devre arasında ayakları iyi bir stoper, oyunun her iki yönünü oynayabilen ve toplu penetrasyonu iyi bir sekiz numara ve bir pivot santrafor acil ihtiyaçlarımız. Gerisi alternatif olur.

maço

Taner hocam ,
her şeyine eyvallah .
Formsuz olmasına rağmen Bahattin yoracak stoperi savaşacak ondan koydun.
Enes hızlı çocuk, ağır sakarya defansının arkasına yapacağı koşular avantaj sağlar dersin koyarsın.
Sonra baktın olmuyor daha top yapabilecek adam erhan ı koydun güzel .
Ramazanın girmesi güzel direk etki etti toplu topsuz oyunda.

Ama Oğuz - İrfan değişikliği nedir Allah aşkına . Direk son 10 dk topu verdik ortasahayı verdik. Dua ettim bir an önce bitsin diye maç.
Savaş devamlı uyardı İrfanı boştaki adamı tut diye.

İlyas Kubilay bugün saklanarak oynadın , bu maçta oynaman lazım büyük topçu olacam diyorsan.
Herşeye rağmen hataları da oldu ama geri 4 lüyü ve Ahmet Altını tebrik ederim , sağlam karakter koydular ellerinden geleni yaptılar.

Bu takımın bir tane Hakan Bayraktara ihtiyacı var.

ata55

Alıntı yapılan: ata55 - 09 Aralık 2018, 12:39:05
Taner Taşkın formunda olursa kazanırız. En büyük korkum hocanın yanlış tercihleri.

1-deneyimli ve sakaryaya geçen sezon iki maçta 6 gol atmış erhan şentürk yerine çaylak ve beceriksiz enes ile başladı
2-irfan'ı son 3 dakika kala ve oğuzun yerine aldı. en geç 80'de, kötü oynayan ilyasın yerine alabilirdi

bunların dışında
samet ve ramazanın pozisyonlar gol olabilirdi, şansta yok bizde
sakarya tribünleri tezahürat olarak beklediğimin altındaydı
biz çok iyiydik
sakarya halkı ve taraftarı çok centilmendi, teşekkürler hepsine
böyle gergin maçlarda dost kamak kolay değildir, iki camianın büyüklüğünü gösterir
çok net 4-5 takviye yapıp, basıp gitmemiz lazım

cembaba

Dün çok güzel bir deplasmandı. Giden büyük bir çoğunluk kesinlikle müthiş zevk almıştır. Dolu stadyumlardaki deplasmanları çok seviyorum. Maç ile ilgili söylenmesi gerekenler söylenmiş.
Taner Hoca bizim el frenimiz olmaya devam ediyor. 4-5 transferden önce kesinlikle hocayı göndersek daha iyi olur  :)

Stoper

net olarak, iyi bir stoper ve sağ beke ihtiyacımız var. bu maç tekrar hatırlattı.
kazanabilirdik,yine de deplasmanda 1 puan değerli.

maviay55

Unutulmayacak deplaselerden birisi oldu.
Taraflı tarafsız herkes gördü ki bu lige fazlayız. Sakarya 70 den sonra yoktu sahada bizler bunu tribünden gördük ama Taner hoca saha kenarında ayıkamadı durumu.
70 den sonra İlyas-İrfan değişikliği ile maçı çözebilir topa basıp kısa paslarla rakibi ekarte edebilirdi,uygulayamadı.
Maç sonu bizler 3 puanın kaçışına üzüldük,Sakarya cephesi ise 1 puana sevindi özet budur.

ngonge

Maçın özetinin izleyebildim. Yaptırdığımız penaltılar çok komik gerçekten. 1.sinde o topu öyle kaptırmak, 2.sinde de ceza sahasında amatörce bir hata yapılması. Yazık oldu çok. Gene olarak puanımız iyi ama bu sene ilk 2 takım çok yüksek puan çıkartacaklar gibi görünüyor. Son olarak Taner Hoca da yine bir final maçını kazanamadı.

Stoper

Sakaryaspor'un forma önünde Tatangalar yazması sadece bizim maça özelmiydi. Cünkü sezon başında, Kubilay ve Safak'ı onlar da çok istemişti ama ekonomik sebeplerden dolayı bizi tercih ettiler, transfer piyasası karıştıran takım gözüyle baktılar bize.Forma önü ile gönderme mi var.

orucreis

Alıntı yapılan: Stoper - 22 Aralık 2018, 23:33:14
Sakaryaspor'un forma önünde Tatangalar yazması sadece bizim maça özelmiydi. Cünkü sezon başında, Kubilay ve Safak'ı onlar da çok istemişti ama ekonomik sebeplerden dolayı bizi tercih ettiler, transfer piyasası karıştıran takım gözüyle baktılar bize.Forma önü ile gönderme mi var.

Hayır şuan çok kötü bir maddi durumda oldukları için. Kimse sponsor dahi olmuyor. Tek geçimleri taraftar. Bilet paraları ile maç başı ücretlerini ödüyorlar.

Ekrem

Alıntı yapılan: orucreis - 23 Aralık 2018, 00:07:11
Hayır şuan çok kötü bir maddi durumda oldukları için. Kimse sponsor dahi olmuyor. Tek geçimleri taraftar. Bilet paraları ile maç başı ücretlerini ödüyorlar.

Önünde Tatangalar yazması bizim maça özeldi. Spiker taraftara jest yapıldığını belirtti.

orucreis

Alıntı yapılan: Ekrem - 23 Aralık 2018, 00:20:52

Önünde Tatangalar yazması bizim maça özeldi. Spiker taraftara jest yapıldığını belirtti.

Allah Allah ben sponsor falan yok diye biliyorum

Desiqner

Alıntı yapılan: orucreis - 23 Aralık 2018, 02:38:11

Allah Allah ben sponsor falan yok diye biliyorum

Varmış.Hatta sponsorlarına bir maçlık jeste izin verdikleri için teşekkür mesajı yayınladıklarını gördüm.

Sol Açık

Alıntı yapılan: Stoper - 22 Aralık 2018, 23:33:14

Formada Tatangalar yazması ile "bizim tek sponsorumuz ve sahibimiz taraftardır" mesajı dışında nasıl bir mesaj anlaşılır ki? Yani varsa bile kastettiğin "göndermeyi" anlamadım.  :o
Açıkçası bana biraz internet dedikodusu gibi geldi...