Samsunspor Çalıştayı

Başlatan eprianu, 08 Mayıs 2018, 10:16:53

« önceki - sonraki »

eprianu

08 Mayıs 2018, 10:16:53 Son düzenlenme: 08 Mayıs 2018, 13:41:38 eprianu
Bildiğiniz gibi İshak Taşçı, Samsunspor Çalıştayı düzenleyeceğini açıkladı. Çalıştayın detayları açıklandı, 25-26-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. 22 Mayıs tarihine kadar da aşağıdaki mail adresine görüşler iletilebilecek.

Tabi ki İshak Taşçı'nın ve Atakum Belediyespor Başkanı Mehmet Aydın'ın niyetlerini bilmiyoruz. Ama benim görüşüm biz bu çalıştay için hem görüşlerimizi iletmeliyiz hem de müsait olanlarla birlikte katılmalıyız. İçimizden bir büyüğümüzün öncülüğünde katılabiliriz. Bu büyüklerin takdirine kalmış.

Bu başlık altında en çok mustarip olduğumuz konuları yazalım diyorum. Aynı konuları farklı kişiler olarak mail ile iletebilirsek sesimiz daha gür çıkacaktır.

Mail Adresi : fikir@samsunsporumsenvarol.com

eprianu

Ben aşağıdaki metni gönderdim. Elimden geleni yaptım. Ayrıca çalıştay ve kongreye de İnşallah katılacağım. :)

İyi günler,

Samsunspor için fikir önerilerim.

1.  Şeffaflık : Kulübümüzün en büyük problemi şeffaflık. Kulübe giren ve çıkan parayı bilmiyoruz. Nerden ne kadar gelir gelmiş, nereye ne kadar harcanmış bilmiyoruz. Biz tanıdıklarımıza yardım yapın dedik ama karşılığında "Ben para verecem eski başkanlar yiyecek öyle mi?" cevabını aldık. Hiçbir şey diyemiyoruz, çünkü paranın nereye gideceğini bilemiyoruz. Çok ağır iddialar var, Adnan Sezgin'in purosunun bile kulüp kasasındaki parayla alındığı iddia ediliyor. Bu yüzden şeffaflık konusuna dikkat edilmelidir. Gerekirse şirketlerin yaptığı gibi aylık veya üç aylık dönemler halinde kulüp mali raporu açıklanmalıdır.

2. Kurumsallık / Tanıtım : Maalesef kurumsallık anlamında diplerdeyiz. Sosyal medya hesapları iyi bir şekilde yönetilmiyor. Görseller ve paylaşımlar oldukça kötü. İnternette belki de 5 farklı Samsunspor logosu dolanıyor. Acil olarak kurumsal kimlik çalışması yapılmalıdır. Logo ve marka kullanım koşulları belirlenmelidir. Önüne gelen lisans almadığı halde ürün üretiyor. Çarşafından atkısına kadar piyasada sahte ürünler dolaşıyor.

3. Alt Yapı : Eskiden seçmeler kalabalık bir kitle önünde yapılırdı. Sanki Samsunspor maçı varmış gibi tesislerin etrafı dolardı. Başta çevre iller olmak üzere Türkiye'nin her yerinden alt yapı seçmelerine oyuncu katılırdı. Alt yapımızın uzun vadeli olarak yapılandırılması ve geleceğe yönelik atılımlar yapılmasını istiyoruz. Her ne kadar 2. Lig'de oynasa da camiamızın adı var, adaletli şekilde seçmeler yapılırsa gerçekten çok kaliteli oyuncular katılacaktır.

4. Mali Plan : Kulübümüzün mali bir planı bulunmuyor. Yıllardır günübirlik mantıkla yönetiliyor. Kulübün ne kadar borcu olduğunu başkan bile bilmiyor. En az 5 yıllık ekonomik kalkınma planı yapılmasını, bu sene yaşadığımız gibi Chiubike gibi karaktersiz oyunculara yıllık 1 milyon gibi fahiş fiyatlar verilmemesini, kulüp mali dengelerini sarsmadan gerekirse 5 yıl maliyeyi düzenlemek amacıyla şişirme ve saçma transfer yapılmamasını istiyoruz. Adına ister kemer sıkma desinler isterse küçülme, maliyede ipler kesinlikle elden kaçırılmamalı. Bir futbolcu için verilebilecek maksimum tutar belirlenmeli ve takım içi huzuru bozmamak adına bu hedeften vazgeçilmemeli. Ayrıca menajerlere dudak uçuklatacak ücretler verilmemeli. Bu konuda da bir sınır belirlenmelidir. Zola, Chiubike gibi isimleri bize kitleyen Göztepeli, Çağlar adındaki menajere verilen paranın haddi hesabı yok.

5. Stadyum/PassoLig : Açılışını dahi yapamadığımız, deyim yerindeyse adı "Süper Kupa Stadyumu" olan lanet statta maç oynamak istemiyoruz. Şehir merkezindeki 19 Mayıs Stadyumunu istiyoruz. Ayrıca 2. Lig'e düştüğü halde Şanlıurfaspor gibi PassoLig uygulayan takımlar var. Yasal olarak bir zorunluluk yok. Kesinlikle ve kesinlikle PassoLig uygulanmasını istemiyoruz, kağıt bilet istiyoruz.

6. Öğrenciler : Gelecek neslin Samsunspor'a daha fazla ilgi göstermesi için belli sayıda biletin ortaokul ve lise çağındaki öğrencilere ücretsiz dağıtılmasını talep ediyoruz.

7. Camiaya Küsenler: Maalesef Yusuf Ziya Yılmaz'ın Samsunspor Kulüp Başkanlığı döneminde oynanan Fenerbahçe maçında maraton tribünün Fenerbahçe taraftarına ayrılması skandal etkisi yaratmış ve büyük bir kitlenin protestosuna neden olmuştur. Antrenman kaçırmayan büyüklerimiz, o günden sonra maça gelmez olmuştur. Yine bu şekilde Adnan Güngör gibi Samsunspor camiasını satarak gitmiş vasıfsız futbolcuların tekrar geri alınması yeni bir kitlenin daha camiaya sırt çevirmesine neden olmuştur. Bu dalgaya son olarak Erkurt Tutu'nun stat açılışını peşkeş çekmesi ile üzülen taraftarlar eklenmiştir. Bu skandalların yaşanmaması için camiamızın bir onura, bir duruşa ihtiyacı vardır. Ayrıca bu taraftarlarımız için çağrı yapılarak gönülleri alınmalıdır.

İlgi ve alakası için bu projede yer alan herkese teşekkür ediyorum.
İyi günler.

eprianu

Çalıştay ile ilgili program açıklanmış.

Çalıştayda ele alınacak konular;

- Profesyonel yönetim yapısı
- Altyapı
- Tesisleşme
- Kurumsallaşma
- Lisanslı ürün planlaması
- Online marketing
- Sosyal medya yönetimi
- Kulüp üyeleri tarafından denetlenebilir mali yapı
- Amatör kulüpler ile ilişkiler ve amatör kulüplerin desteklenmesi
- Scouting ve transfer planlaması
- Taraftarın sahiplenilmesi ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi
- Kulüp manifestosunun belirlenmesi

Çalıştay günlüğü;

1. Gün: Konukların tanışması ve yemekte buluşma
2. Gün: 12 başlığın masaya yatırılması ve fikirler üretilmesi
3. Gün: Fikirlerin çözüme kavuşması için yol haritalarının belirlenmesi

https://samsunsporumsenvarol.com/

cakir55

Hepsi hikaye hiçbir umudum yok bu kulüp öyle yada böyle satılmalı.

ea55

Batık kulübü kim ne yapsın Allah aşkına...

55.hakan

Şöyle çalıştay Süper Lig'de yapılmadı. Takım düşünce mi akıllarına geldi.Bıraksınlar lafları icraat görelim.

Karabudun

Samsun'da yaşayan her Samsunsporlu katılmalı. Git, fikrini dile getir. Hiç mi fikrin yok, sitemini dile getir. Hiçbir şey yapamayan gitsin "Şimdi mi geldi aklınız başınıza?" diye sorsun. Ama gidin, gözünüzü seveyim. Ali Veli ,kim olursa olsun, takmayın; iştirak edin!

Nuri Asan

25 Mayıs 2018, 01:17:51 #7 Son düzenlenme: 25 Mayıs 2018, 01:25:00 Nuri Asan
Samsunspor satılmalı söylemini kabul etmiyorum. Belki üzgünüz, hayal kırıklıklarımız oldu ondan yazıyoruz bunları. Hele hele ki yeni samsun kelimesini duymak bile hoş değil.

Bizim sadece hayallerimiz kümeye düştü sevdamız değil. Biz hiçbir zaman sevinmek için sevmedik öyle olsa bugün istanbul takımı tutuyor olurduk.

Bence de çalıştaya herkes katılmalı, hiç fikri olmayan kalabalık olmak için katılmalı, takımı bırakmadığımız için katılmalı. Vay be dedirtmeli takım düşmüş ama yinede sahip çıkan var. Bu takımı biz düşürmedik, ama çıkaracak olan bizim umutlarımız ve inançlarımızdır değerli Samsunspor ailesi.

Şunu da belirtmek istiyorum beni bilen bilir futboldan nefret ediyorum. Sadece Samsunsporluyum o kadar. Başka takım napmış, kim kupa almış kim şampiyon olmuş umurumda değil.

Şimdi silkelenme zamanı, yeniden dirilme zamanı. Daha çok hesap soracağız. Hele hayırlısı ile Büyük Başkan gelsin hepsinin anasını belliyeceğiz.

Şampiyon olacağımız maçta Giresunu düşürmeyen kolpa taraftarını ve başkanını sahaya gömmeyen namert olsun.

Lusage

Alıntı yapılan: Nuri Asan - 25 Mayıs 2018, 01:17:51Şampiyon olacağımız maçta Giresunu düşürmeyen kolpa taraftarını ve başkanını sahaya gömmeyen namert olsun.

Elbet kader bizi bir kere daha karşılaştırır. Gazisehir ile görülecek hesabımız var diyip, yan yatan çamura batan takımlara benzemeyiz. Elimize düşmeyin....

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eprianu

26 Mayıs 2018, 23:07:03 #9 Son düzenlenme: 27 Mayıs 2018, 03:35:43 eprianu
Mustafa Reşit Akçay'ın bu çalıştayda ne işi var Allah aşkına. Yani bi yere de Trabzonluları karıştırmasanız olmaz.

Düzenleme : İsmail Uyanık gerçekten çok zeki ve uyanık. Çalıştaya kendi adına çelenk yollamış. Biz buradayız bilginiz olsun mesajı vermiş alttan :)

Sadece Samsunspor

Giden varmi bugun baslamis neler oldu

samsunum

ata55

27 Mayıs 2018, 11:36:55 #12 Son düzenlenme: 27 Mayıs 2018, 11:44:37 ata55
kendi takımını BAL liginde tutamayan atakum belediyesinin pr çalışmasıydı
hiçbirşey çıkmayacağı belliydi
ismail başkanın açıklamasından sonra zaten az olan önemini kaybeden bir toplantı.
kim takar atakum kaymakamını?
efsane geri geliyor.
şimdi onlar gidip, başkandan brifing alsınlar, hadlerini bilsinler.

Nuri Asan

Şu anda çalıştay a geldik.Erdoğan Arıkan konuşma yapıyor detaylar yazarım arkadaşlar

Nuri Asan