SAMSUNSPOR'umuz için Ne Yapabiliriz?

Başlatan Nuri Asan, 02 Mayıs 2018, 00:30:08

« önceki - sonraki »

Nuri Asan

02 Mayıs 2018, 00:30:08 Son düzenlenme: 02 Mayıs 2018, 00:37:06 Nuri Asan
Değerli Samsunsporlu arkadaşlarım, kardeşlerim, abilerim. Düştüysek yeniden kalkmasını bilecek kadar büyük bir camiayız biz. Armamız yeter, takımın adı yeter bu büyük ve gerçek taraftar yeter. Size bir şey itiraf etmek istiyorum. Benim taraftarı olduğum camia çok büyük, gerçekten büyük. Öyle sevinmek için sevenlerden değil. Cumartesi günü gol attığımızda hiç tanımadığım insanlara sarılıp sevindim, o lanet olası maç bittiğinde ise hiç tanımadığım insanlara sarılıp ağladım. Bir yandan ağlarken bir yandan diğer ağlayanları teselli ettim. Bana bu gücü veren, bu samimiyeti veren kuşkusuz Büyük Samsunspor'un Büyük Taraftarı idi. Düşünsenize hiç tanımadığınız bir insan ile seviniyorsunuz, üzülüyorsunuz. Hangi camia da var bu?

Malatya'da kümeye düştüğümüzde de aynısı olmadı mı, yada Güngören maçında şampiyon olduğumuzda tanımadığımız insanlara sarılıp sevinçten ağlamadık mı?

Değerli Samsunspor'lular. Ben yakın zaman içerisinde üst üste 1 er ay ara ile annemi ve babamı kaybettim. İlk önce Allah sonra Annem ve Babam affetsin ama onların cenazesinde bu kadar ağlamamıştım. Çünkü ben gözyaşlarımın hepsini ilk Malatya'da sonra içeride Samsun'da oynanan Sivas maçı ile hepsini akıtmıştım. Artık Giresun'da akıtacak pek göz yaşı bulamadım, boğazım yumruk yumruk oldu, düğüm düğüm oldu. Haykırdım sadece isyan ettim. Biliyorum hepiniz yaşadınız bu hissi.

Olan oldu Giresun'da yine ağladık, isyan ettik, maç sonu bize yakışmayan istenmeyen olaylar çıktı.(Hiçbirisinden pişman değilim) 3 gün geçti artık yasımızı tuttuk. Şimdi ağlamanın zamanı değil, kafaları bir an önce toparlayıp gün yeniden birlik olup SAMSUNSPORUMUZ için bir şeyler yapma günüdür. Genel Sohbet başlığında tartışıyorduk ama buraya başlık açılınca konu daha toplu olur diye düşündüm. Birlikten kuvvet doğar. Belki'de burada atılacak adım yeniden küllerimizden doğmamızı sağlayacak bir adım olacaktır. Belkide hayırlısı böyle olacaktır.

Lanet olsun en son istediğim şeydi siyasetin bu takıma bulaşması ama beynim durdu. İshak Taşçı'nın bir kaç projesi var. Yani aramızda kurul oluşturulup görüşme yapılabilir.

Birde sporda başarısız bir isim kendi Belediyesinin olduğu takımı (1930 Bafraspor) amatörden aşağı düşüren, hentbol takımını kapatan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin BB. Başkanı oldu. Kuşkusuz bilgi olarak değil ama samimiyetine güvenerek görüşme sağlanabilir mi? En azından seçim bile yokken Samsunspor dünya markası olmalıdır diye açıklamalar yapıp, seçim yokken maçlara geliyordu.

Alıntı yapılan: eprianu - 01 Mayıs 2018, 17:39:05
Hani sürekli muhabbeti geçiyordu ya "Ne yapabiliriz?" diye. Bence önümüzde yapabileceğimiz ilk iş İshak Taşçı'nın düzenleyeceği ve 3 gün sürecek olan çalıştaya katılmak. Bu çalıştaya katılıp isteklerimizi dile getirmeliyiz. Benim en çok canımı sıkan olay şeffaflık. Kulübe giren çıkan parayı bilmek istiyorum. Sonra kurumsallık, altyapı, lisanslı ürünler vs. Aslında ortak bir liste çıkarabiliriz. Sitedeki büyüklerimizden biri bunu çalıştayda okuyabilir.

Mert

02 Mayıs 2018, 00:55:18 #1 Son düzenlenme: 02 Mayıs 2018, 01:00:10 Mert
Giresunspor maçı başlığı altında yorumumu yapmıştım belki böylesi daha iyi olur diye.2. lig mücadeleye dayalı olan bir lig yani ben profesyonelim sahada benim varlığım yeter yok efendim benim adım yeter diyen futbolcu arkadaşlarımızdan kendimizi arındırıp mücadele eden bir takım ortaya çıkarmamız gerekir.Tabi unutmamamız gereken bir şey var o da şuan takımın başında kayyum heyeti var.Belirlenecek olan yönetim yine de birilerinin kontrolü altında (Siyasilerin) olacaktır malesef bundan kaçar yolumuzun olmadığı kanaatindeyim.İshak Taşçının fikirleri güzel fakat bunlar her zaman sözde kalıyor.Benim düşüncem sıcağı sıcağına bu işi halletmek gerekir.Yoksa Samsunda futbolun emaresi kalmaz.Belediyenin desteği tamamen şart.Kalıcı projeler üretmek ve hayata geçirmek şart.Hazır valimiz görevdeyken bence vakit kaybedilmeden bunların hayata geçirilmesi gerek.Malum seçimler yaklaşıyor belirsizlik var ortada.Ne yazık ki bu faktörleri göz önünde bulundurmamız gerekir.Seçimlerden sonra da yeni sezon hazırlıklarına başlanması lazım.Fakat bunu valimiz önderliğinde yaparsak iyi olacaktır.Biz Samsunsporuz evet bizim armamız yeter adımız yeter diyoruz ama yetmiyor işte görüyorsunuz.Bu faktörlerin yeterli olabilmesi yönetimsel ve sportif başarıların kazanılması gerekli.Ben umutluyum açıkcası inşallah dinamik yada dinamikler harekete geçer ve düştüğümüz yerden kalıcı olmadan tekrar çıkarız.Yoksa tarihe gömülmeye yüz tutarız ve unutulur bu camia.Ne diyelim rabbim yardımcımız olsun.İnşallah Samsunsporumuz için hayırlısı neyse o olur.

cakir55

Bu takımın bu sene ile birlikte 70 trilyon borcu var bu durumdayken kimsenin takıma sahip çıkıp başkan olacağını sanmıyorum. Gerçek Samsunsporlular çırpınıp duracak olan yani olan bize olacak. Ama üzülerek söylüyorumki zor döneriz.

Önümüzde iki seçenek var. Kazım Yılmaz'a gidicez durum böyle böyle kulübü satın al, yani bu borcu sıfırla takım senin olsun. Öncelikle koordine olmuş bi futbolu bile bir ekip kur, para akışını sağla, altyapıya gereken yatırımı yap, scouting ekibini kur. Daha sonra adım adım çıkalım.

Kazım veya başka biri aday olmadı bir diğer seçenek üzülerek söylüyorum ki 'Yeni Samsunspor'.

kutsalforma

Alıntı yapılan: cakir55 - 02 Mayıs 2018, 01:58:10
Kazım veya başka biri aday olmadı bir diğer seçenek üzülerek söylüyorum ki 'Yeni Samsunspor'.

Yeni Samsunspor diye bişe kesinlikle olamaz!

brigand

Öncelikle hala şoku bile atlatamamış olabiliriz. Bu üzüntü belki daha iyiye gidecek günlerin işareti de olabilir, daha da dibe gideceğimizin göstergesi de.
Sonuç olarak ne olursa olsun bir yere ayrılacak, bırakacak, terk edecek değiliz. Her zamankinden daha fazla tutunup, destekleyeceğiz.

Önümüzde 1-1,5 aylık bir zamanımız var. Sonrasında bayram, seçim ve muhtemel ikinci tur seçim derken yine çok geç kalabiliriz.
Bizim belediye başkanı, vali, vekil, bakan vs. den önce herkesin ortak akılla destekleyebileceği ve sadece Samsunspor'lu kişilerden oluşan bir yönetime ihtiyacımız var.
Güvenilir ve gerçekten sadece Samsunspor menfaatlerini düşünen bir yönetime, hem çok daha fazla destek gelecektir hem de uzak tutulan, çekilen destekler geri dönecektir.
Bu süreçte valimizin hali hazırda verdiği desteğe, büyükşehir belediyesi ve diğer siyasi ayaklardan da destek gelirse yok denmez ama kulübe etkileri olmaması gerekir.

İçimiz yansa da çok olumsuz değilim bu süreçle ilgili.
Ancak şunu da aklımızdan çıkarmamak gerek; altyapı, scouting, tesisleşme, taraftar profilini geliştirme vb. konular için öncelikle bir mali ve yönetimsel toplarlanma sürecine girmemiz gerekiyor.
Bizim bu kongrede tek yumruk güç olup, camia için en doğru tercihi yapmamız gerekiyor.
Güvenilir ve iyi bir yönetime gelecek desteklerle bir anda oluşacak sinerji, şehirde her şeyi canlandırabilir. Bu rüzgarla gidilecek yerler de eminim hep iyi olacaktır.
Gerisi yine sinerji, istek ve arzuyla gelecektir.

Son olarak, özellikle bu forumda her düşünceye saygım vardır ve her yorumu okurum. Ancak böyle bir forumda, bunca kavganın verildiği yerde, sözde ''yeni Samsunspor'' lafına bile tahammülüm yok. Gerçek Samsunspor taraftarı böyle bir şey isteyemez, isteyene tek bir laf şansı vermez. Bu düşünceyi hangi kesimin dillendirdiğini herkes çok iyi biliyor. Tek diyeceğim kaba tabirle bizi cinnete getirmesinler.

cakir55

Alıntı yapılan: kutsalforma - 02 Mayıs 2018, 04:15:52

Yeni Samsunspor diye bişe kesinlikle olamaz!
İkinci bi kayyumu kaldıramaz bu takım. Kimse istemez ama realist olmak gerekir.

5trawberry

Maddi destek bulunmadiktan sonra ne yapalim ne edelim ne yazalım koca bir SIFIR.

AhmetDenizci

Yönetim Kurulumuz 01 Mayıs 2018 tarihinde Dernek Merkezinde toplanarak Samsunspor Dernek Organlarının oluşması için en yakın zamanda Genel Kurul Kararı alacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

http://www.samsunspor.org.tr/haberDetay.php?id=3502

Nuri Asan

kusura bakmayın bugün 2 Mayıs değil mi. bu açıklama neden dün akşam yapıldı.bu arada dün kulüpte resmi tatil dolayısı ile kimse yoktu ki.

Levent ÖCAL

Yapılacak olan seçimli genel kurulda aday çıkmazsa mahkeme kulübün tasfiyesini isteyecek. Şehir bunun ne kadar bilincinde? İshak Taşçı'dan başka somut adım atma girişiminde bulunan yok. Siyaset tutunun istifasından sonra ipin ucunu bıraktı yardım kesildi. Koskoca kulüp valinin gayretiyle ite kaka buralara kadar geldi ve düştüde neticede. Ortada kaderine terkedilmiş bir Samsunspor var...

Nuri Asan

Eski stadımıza geçsek, bunu herkes ister galiba.

Levent ÖCAL

Alıntı yapılan: Nuri Asan - 10 Mayıs 2018, 01:22:53
Eski stadımıza geçsek, bunu herkes ister galiba.

Kim istemez ki eski stadı. Ama ciddi bir bakıma ihtiyacı var şimdi başlansa sezona ancak yetişir.

eprianu

10 Mayıs 2018, 12:01:57 #12 Son düzenlenme: 11 Mayıs 2018, 08:33:30 eprianu
Sözüm meclisten dışarı, kaldı ki bu sözlerin muhatapları arasında ben de bulunuyorum.

Çok açık ve net söylüyorum ki bizden bir halt olmaz!

Neden Mi?

Ancak karı gibi laf yapıyoruz. İşimiz gücümüz oturduğumuz yerden konuşmak. İş icraata gelince koca bir sıfırız!

» Niyetlerinin ne olduğunu bilmiyorum. Kaldı ki ülkenin geldiği şu noktada hiçbir siyasetçiye güvenmiyorum ve kimseyle de tartışmam. İshak Taşçı çıktı bir manifesto yayınladı, destek vermiyoruz, görüş belirtmiyoruz!

» Atakum Belediyespor Başkanı Mehmet Aydın, bir iki gün öncesine kadar üstü kapalı bir şekilde başkan olma sinyali veriyordu. Dün yaptığı açıklamada aday olmak gibi bir niyetlerinin olmadığını açıkladı. Neden olarak da ne belirtti biliyor musunuz, "Başkan olursak bize destek vermeyecek olanlar var. Bu camiaya zarar verir" dedi. Yani demek istiyor ki, birileri bizi aradı tehdit etti, biz de çekiliyoruz. Biz ne yapıyoruz ineğin trene bakması gibi izliyoruz! Aferin bize!

» Karabükspor İçişleri'nden müfettiş istedi. Müfettişin incelemeleri sonrasında adamlar menajeri tutuklattı. Bize de kayyum atandı, özel bir kuruluş teftişe başladı. Daha 2. gün adamların işine son verildi. Adamlar daha 2. günden birilerini rahatsız edecek delillere ulaştı. Biz ne yaptık izledik!

» İçişleri'nden müfettiş gelecekti üç ay önce hala gelecek! Kayyım yönetimi 20 gün sonra görevi bırakacak ve kayyuma kalıp da teftiş edilmeyen ilk kulüp olarak tarihe geçeceğiz. Biz ne yapıyoruz ancak ineğin trene bakması gibi izliyoruz!

» Samsun milletvekillerinden bir veya birkaçı Valimizi arayıp, üstü kapalı bir şekilde tehdit etti. Biz ne yaptık izledik!

» Celil Sağır, bir iki gün önce sosyal medyada bir çağrıda bulundu. İsmail Uyanık'ın göreve gelmesi için 2-3 bin kişi toplanalım, kapısına dayanalım, göreve gelmesi için baskı yapalım dedi. Biz ne yaptık izledik, izledik ve izledik!

» Sene başında stadyumumuz peşkeş çekildi izledik, Tutu gözümüzün içine baka baka yalan söyledi, kulübü soydu soğana çevirdi izledik. Protesto edelim dedik, oturduğu yerden twit atmaktan başka bir becerisi olmayan kimse gelmedi, elli kişiyle protesto ettik sahtekarı.

Benden söylemesi, hangimiz çıkıp da "Samsunspor için biz elimizden geleni yapıyoruz" derse yalan söylüyordur. Ancak laf yapıyoruz, twit atıyoruz. Olur da bu şekilde kulübü kurtarırsak tarihe geçeriz herhalde.

Hee şunu da söylim, adını anmaktan tiskindiğim taraftar grupçuklarından ve onların çorbacı liderlerinden bir şeyler bekliyorsanız, hava alırsınız.

Yakıp yıkalım demiyorum, birlik olalım gerek sosyal medyada gerekse meydanlarda tepkimizi medeni bir şekilde dile getirelim. 2010 yılında bu takımı bir yürüyüşle Süper Lig'e biz çıkarttık. Gerekirse yine yaparız! Borcumuz 55 Milyon TL, bu miktar bir kulübü batırabilecek bir rakam ama diğer yandan hiçbir şey değil. Bu bizim elimizde, Osman Kaymak ve İshak Taşçı'ya sahip çıkmalıyız. Yarın başka bir isim somut adımlar atarsa ona da sahip çıkmalıyız.

Hiçbir şey yapmıyoruz, sonra Köktaş gibiler meydanı boş bulup takım üzerinde at oynatınca zorumuza gidiyor. Biz böyle devam ettikçe bu camiayı daha çok ezerler.

SametYılmaz55

10 Mayıs 2018, 13:01:28 #13 Son düzenlenme: 10 Mayıs 2018, 13:14:55 SametYýlmaz55
Öncelikle sosyal medyada müfettiş konusunun üstüne gidilip,sonrasında meydanlarda dile getirmeliyiz.Bunun için iyi organize olunması gerekir.Secimlerden önce özellikle ulusal medyaya bu konuyu taşıyabilirsek başarılı olabiliriz.Hem gurbetteki renkdaşlar hem de Samsun'daki renkdaşlarımız için en uygun tarih 19 Mayıs.Laflarimin sonu mecburen siyasete bağlanacak ama yapacak bir şey yok.Bize bu iktidar partisinin milletvekillerinden hiç bir fayda yok.19 Mayıs tarihinde yapılacak bir organizasyon için muhalefet partilerin önemli isimlerini bu işe dahil edebiliriz.Sosyal medyada birlik sağlayıp ses getirebilirsek Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Meral Akşener gibi isimlerin de bu organizasyona destek vereceğini tahmin ediyorum.Samsun halkı bu adamlara destek verdiği sürece bu herifler bildiğini okumaya devam edecektir.Bunun önüne geçmek için %1 oyun bile çok değerli olduğu bu dönemde muhalefeti bu işin içine sokmamız lazım.Oyunu kuralına göre oynamak zorundayız bu saatten sonra.Bunu başarabilirsek Cumhurbaşkanı illaki kendi partisinin adamlarına hayırdır diyecektir.Bu zamana kadar bütün siyasiler bizi kullandı birazda biz kullanalım

tactician

Geçmişe takılıp kaldınız arkadaşlar.
Müfettiş falan gelmeyecek.
Gelse de bir şey bulamayacak.
Minareyi çalan kılıfını hazırlar diye boşuna dememişler.
Artık eskileri kurcalamayalım; ki bu konuların eşelenip kendilerine zarar geleceğini düşünerek Samsunspor üzerinde her türlü kirli ayaklarını yürütenleri kendi kinleri ile başbaşa bırakabilelim.
Bu saatten sonra önümüze bakmak en doğrusu.
Geçmişe sünger çekmenin zamanı çoktan geldi geçiyor.
Dış mihraklara odaklanıp da; özeleştirimizi geciktirdiğimiz yetmez mi?
Tamam doğrudur hepsi suçludur; Kazım, Emin, Erkut, TFF, Trabzon lobisi, hakim siyaset, Besim, karaktersiz topçular vs...
Peki ya biz?
Gerçek Samsunsporlular!
Biz sevdamıza sahip çıktık mı layıkıyla; tek tutkumuzu sırtlanlara emanet ederken ne düşündük?
Bizden bileri Samsunspor yönetiminde yer aldığında kişisel kaprislerimizi kenara bırakabildik mi!
Kendi kendimize kavga etmekten başka ne ürettik gerçek Samsunspor'lular olarak.
Onu, bunu, şunu bırakalım..
Her şeyi, herkesi eleştirmeyi bırakalım.
Eleştireceksek önce kendimizden başlayalım...