TFF 1.LİG 20.HAFTA / Adana Demirspor - SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan tactician, 02 Şubat 2018, 09:41:43

« önceki - sonraki »

tactician

02 Şubat 2018, 09:41:43 Son düzenlenme: 02 Şubat 2018, 11:49:52 brigand
Transfer söylentileri başlığına yazmıştım ama aynı yazıyı burada da paylaşıp Demirspor maçının ilk entry'sini girmiş olalım.
Umarım yenilmeden döneriz.

"
Bir şekilde yeni stoperler devşirilip oynatılabiliyor. Çağrı, Erkam ve Ufuk bu anlamda sahada olabilecek isimler. Bunun yanı sıra bir de alt yapıdan bir oyuncu yukarıya çıkartılmış. Zaman zaman değerlendirilebilir.

Asıl problemimiz savunmanın önündeki çapalar. Ne kenan, ne gökay ne de oğuz isteneni verebilecek kapasitede değiller maalesef. Savunmanın önünde pozisyon bilgisi olan Kenan dışında kimse yok; onda da fiziksel olarak ciddi bir geri gidiş var. Saha görüşü; topla hareket vs zaten hiç birinde yok. Bizi en çok sıkıntıya sokan; onların yan ve geri pas dışında başka bir şey yapamıyor ve savunmanın önündeki topu doğru yerlere süpüremiyor oluşları.

Bu noktada 3'lü savunma üzerine bir formasyon uygulanabilir diye düşünüyorum. Lakin Engin Hoca'nın böyle bir vizyon gösterebileceğini hiç sanmıyorum. Bu 3'lü formasyonu Ercan'ın sağına ve soluna; hucum aksiyonları olarak hiç memnun olmasakta savunma özellikleri son derece iyi olan Erkam ve Ufuk'u monte ederek sağlayabiliriz. Orta alan çizgilerinden gelen ilave yardımlar ile de savunmada 5+1'lik daha kompakt bir duruş sergileyebiliriz. Buna ilave olarak da Samaras'ın savunma yükünü azaltmış oluruz ve onun top taşıma ve oyunu yönlendirme meziyetlerinden daha fazla yararlanmış oluruz. Aynı şekilde Chibuike'de orta alanda bu düzende daha farklı işler yapabilir. Samaras gibi bir beyin ile oynamak onu da rahatlatır. Göksu'dan da yüksek fiziksel kapasitesi nedeni ile orta alandaki mücadele gücümüzü arttırması beklenebilir.

Bu noktada, önemli iki handikap var. Ahmet Burak'ın fiziksel olarak çizgideki gel-git hareketini kaldırıp kaldıramayacağı soru işareti ve takımın bu düzenle oynamaya alışması için bir süre gerekmesi.

"

brigand

Öncelikle mevcut durumda alınacak bir puan bu sefer gerçekten çok önemli. Açık konuşmak gerekirse bu ihtimal çok düşük ancak takımın reaksiyon vermesi gerekiyor. Elzem noktalara transfer yapamamanın yanında ikinci bir handikap maalesef hoca. Vizyon, heyecan ve motivasyon sıfır. Oyuncuların kapasitesi ne olursa olsun, hocaya olan güven ve inançları üst seviyede olduğunda ortaya bir şeyler çıkabiliyor. Maalesef durumun tam tersi olduğu düşüncesindeyim. Ligin ikinci devresinde, oyuncuların çabasına ek olarak moral, motivasyon ve bütünleşmeye ihtiyacımız var. Taraftarıyla baş başa bırakılmış bir takımın başka tutunacak dalı kalmıyor. Engin İpekoğlu bizde görev aldığı sürede bunu hiç başaramadı.

Saha içine bakarsak, muhtemelen kalede Furkan, ABS - Ufuk - Ercan - Erkam geri dörtlüde, önlerinde Çağrı ve Kenan, göbekte Göksu, sol kanatta Samaras, sağ kanatta Chibuike ve santrafor olarak Ayite çıkacaktır. Sakatlık olmaz veya eksik kalmaz isek hamle oyuncusu olarak Angan veya Enes, Gökay ve M.Beşir'i kullanır. Bu oyun düzeninde yardımlaşmayı ve kademeyi en üst seviyede tutmamız gerekiyor. Eğer pas kalitesi olan bir ön liberomuz olsaydı ileriye daha hızlı top çıkarabilen bir takım olabilirdik. Ancak Kenan, Çağrı, Oğuz ve Gökay'dan hiçbiri bu ihtiyacı karşılayacak düzeyde değil. Savunma anlayışlı çıkacağımızı var sayarsak; birbirine yakın oynamaya çalışan bir görüntü vermemiz gerekiyor. ADS organize bir ekip değil. Eminim en az 2-3 net pozisyon yakalayacağız. İnşallah değerlendirir ve istediğimiz puan veya puanları alabiliriz. 

Stoper

Engin İpekoglu bir açıklamasında şimdiye kadar kanat oyuncularından sadece Ahmet Cebe'den memnunum demişti. Bek mi oynar, açık mı bilemem ama Cebe oynar mutlaka.

1 puan bu tip deplasmanlarda yeterli olur, gelecek 3 puan ise şehiri ayrı bir havaya sokar. Doğrudan rakibimiz ve bize şansız gelen Adana deplasmanlarini düşününce bir puan altın olur.

ngonge

Engin İpekoğlu kafasında birşeyleri değiştirmediği sürece bireysel çabalar ne getirirse o kadar şansımız var. Deplasmanda şansımız ise oldukça düşük. Hücum oyuncuları ekstra birşeyler yaparsa ancak etkili olabiliriz.

emre

Engin İpekoğlu takımı bırakıp gitmedi ama sürekli para konusunu, transfer yapamama konusunu gundemde tutarak muhtemel başarısızlıklarına gerekçe bulmaya çalışıyor. Hocalık böyle olmaz. Başarısızlığı kabullenmiş bir hocayla nereye kadar ?

mehmet yılmaz

55ertan

Ben takımın kaderini biraz Samaras a bağlıyorum. Samaras güçlenirse ve kondisyonu artarsa ayiteyle beraber çok iş yapar.

Adamdaki Kalite süperligdeki topcularin yüzde 90% nında yok.

jean

Kaya

Haftalardır yüzde yüzlük denebilecek çokça pozisyon bulduk deplasmanlarda. Kimisi beceriksizlikten kimisi de takım içi huzur,para ve yönetim sorunları gibi mevzulardan golle sonuçlanmadı.

Kazanmak zorunda olan bir Adanademir var karşımızda. Olmazsa olmaz maçlarından birini oynayacaklar.Dikkatli ve dirençli olursak bu sefer o kaçan goller tabelaya yansıyacak. Kazanabiliriz.

Karabudun

Pek mantıklı gelmeyebilir ancak Adana'dan boş dönmeyeceğimize güçlü bir şekilde inanıyorum.

Sadece Samsunspor

Bence 2.devre bu takimin seyrini belirleyecek adam Samaras. Ilk devre bana boyle birsey deseler gulerdim ama simdi kendim soyluyorum. Eger istekli olursa en azindan 1 puan her zaman alidirir. Topu alip durdurup takimin one rahat cikmasini sagliyor. Aceleci degil yerinde ara paslar atiyor. Calim atiyor. Ona uyum saglarlarsa her mac 1 puan yazarim. Cunku tff 1.ligde boyle bir oyuncu bence yok. Bu bizim icin bi arti

Shane_Falco

Erken bi gol yetmezsek ibre maç esnasında yavaş yavaş bize doğru dönecek.

Shane_Falco

İlk 11
55. FURKAN KÖSE
6. AHMET BURAK SOLAKEL
7. GEORGIOS SAMARAS
8. KENAN KARIŞIK
9. JONATHAN SERGE FOLLY AYITE
10. GÖKSU TÜRKDOĞAN
5. ERCAN YAZICI
19. AHMET CEBE
20. N'GUESSAN DAVY CLAUDE ANGAN
65. ÇAĞRI ORTAKAYA
89. ERKAM REŞMEN
Yedekler
13. MICHAIL SIFAKIS
24. BERAT BOZ
11. EMMANUEL JOHN CHIBUIKE
15. OĞUZ GÜRBULAK
17. MUHAMMET BEŞİR
18. GÖKAY IRAVUL
27. UFUK BUDAK
77. ENES İSLAM İLKİN
28. SAMED HAKAN KILIÇ
Teknik Sorumlu
ENGİN İPEKOĞLU

mehmet yılmaz

Aslında hiç umudum yoktu ama kadroya bakınca, nedensiz bir umuda kapıldım. Chibuike'den de faydalanmamız lazım. İnşallah yenilmeden döneriz.

fanatik samsunsporlu