SAMSUNSPOR'DA KAYYIM YÖNETİMİ BELLİ OLDU

Başlatan Levent ÖCAL, 01 Şubat 2018, 11:29:30

« önceki - sonraki »

Levent ÖCAL

01 Şubat 2018, 11:29:30 Son düzenlenme: 01 Şubat 2018, 11:35:30 Levent ÖCAL
Samsun Valisi Osman Kaymak'ın kayyum listesini hazırladığı öğrenildi. Kayyum başkanı olarak Vali Kaymak'ın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güray Karayılmaz'ı belirlediği ifade edildi. Listede Nihat Soğuk ve Suat Çakır gibi önemli isimler de var.

SON ŞEKLİNİ VERDİ

Kayyum heyeti atanması için gün sayan Samsunspor'da Vali Osman Kaymak'ın listesine son şeklini verdiği öğrenildi. Birçok kişiyle görüştükten sonra herkesin destek vereceği bir liste hazırlayan Vali Osman Kaymak'ın gerekli açıklamayı bugün veya yarın yapması bekleniyor. Vali Kaymak'ın Kayyum Başkanı olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz'ı belirlediği öğrenildi.

İŞTE DİĞER İSİMLER

Samsun Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk'un altyapı sorumlusu olarak düşünüldüğü listede Samsunspor Divan Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Çakır'ın da, futbol şube sorumlusu olarak yer alacağı belirtildi. Ayrıca Samsun Valiliği Yazı İşleri Müdürü Mesut Aydoğdu, Mahalli İdareler Müdürü Mehmet Hayri Şen, bir avukat ve bir mali müşavirin de kayyum yönetiminde olacağı belirtildi.

Haber Gazetesi

s_uzunkaya

Arkadaşlar ne oluyor şimdi bu KAYYUM!?!

Başkan çıkmadı da vali şehrin ileri gelenlerinden yönetici tayfası mı seçmiş oluyor?

Yoksa art niyetli başkanların ve yöneticilerin yiyip bitirdiği bi kuruma, devlet eliyle inceleme yapılması ve eski-kirli defterlerin açılması ve nihayetinde hesap sorulması sürecine mi girildi!?

Nedir şimdi süreç ve bizi bekleyenler?!!!?

sadece55

Kimseye hesap sorulacağı filan yok. Erkut yediğiyle kalır, Kayyumun tek avantajı yeni dönem şeffaf olur.

emre

Kayyum seffaflik açısından iyi oldu ancak artik bi yonetimin takimin ustunde tasarrufu, etkisi olmasi gerek. Bugun ornegin hocanın %100 değişmesi gerektiği bilinse dahi degisimi yapacak bir otorite yok ortalikta sanki.

Sadece Samsunspor

Samsunspor Kulübü'ne, kulüp genel kurulu tarafından yönetim kurulu seçilip göreve başlayıncaya kadar, TMK 427/4 hükmü gereğince adı belirtilen Samsunspor Kulübü'nün işlerini yürütmek üzere;

Samsun 3. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin Esas No:2018/177 ve Esas Karar No:2018/197 kararı ile Ahmet Güral Karayılmaz, Nihat Soğuk, Suat Çakır, Mesut Aydoğdu, Mehmet Hayri Şen, Osman Arslan ve Mehmet Cem Yazgan kayyım olarak atanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Desiqner

Dün arkadaşlardan kararın çıkıp çıkmayacağını takip ediyordum söyledikleri gibi çıkmış çok şükür.
Kayyum falan farketmez takım sahipsiz kalmasın en azından...

ugurozkan

Kayyım geçmiş dosyaları açmazsa ne işe yarar? Geçmiş dosyaları açarsa kaç gün görev yapar?

celebi

Bu heyet geçmiş dosyaların açılması için gelmedi bence

Sadece Samsunspor

Samsunspor'un borcu, otel müdürünü yaktı!

Samsun Haber - Türkiye'nin bir çok bölgesinde 19 adet oteli bulunan Anemon Hotels'in Samsun'daki işletmesinde yaşanan son gelişme, büyük tepkiye yol açtı. Kayyum yönetimiyle idare edilmeye başlanan Samsunspor'un, Nuri Asan Tesisleri'nin hemen karşısında bulunan Anemon Otel'e olan 22 bin lira tutarındaki borcu için otel müdürünün görevden alındığı öğrenildi.

Samsunspor'dan alacağını tahsil edemediği için istifası istendiği iddia edilen Samsun Anemon Otel'in Müdürü Osman Nuri Şen, konuyla ilgili Samsun Gazetesi'ne konuştu.

YA TAHSİL ET YA DA İSTİFA ET!..
Otelin en yetkili sorumlusu olan Şen, iddiaları doğrularken, "Otel genel merkezi Samsunspor'un borcunu tahsil etmemi istedi. Samsunspor'un yaşadığı ekonomik durumundan bahsederek şuanda bu borcun tahsil edilemeyeceğini belirttim. Bu kez borcun benim tarafımdan ödenmesi istenildi. Ben de  bu ticareti parayı almamak için yapmadığımı, şehrin takımı olduğunu, takım düze çıkdığında tahsil edilmesi gerektiğini belirttim. Bu kez de 'Parayı tahsil edemiyorsan istifa et' dediler. Ben de istifa ettim" dedi.

'ANEMON DAHA ESNEK DAVRANMALIYDI'
Borca ilişkin detay veren Osman Nuri Şen, "Samsunspor'un sezon başından itibaren, teknik direktörlerinin, gelen menajer ve futbolcuların konaklamalarından doğan yaklaşık 22 bin lira tutarında bir borcu bulunuyordu. Otel merkezi bunun tahsil edilmesini talep etti. Şuanki yaşananan sıkıntılı süreçte hem Anemon Otel'in hem de kulüp yöneticilerinin sorumsuzluğu bulunuyor. Anemon, bu şehirde ticaret yapıyor. Krizde olan bu şehrin takımına karşı Anemon biraz daha esnek davranmalıydı" diye konuştu.

SAMSUNSPOR YÖNETİCİLERİNE TEPKİ
Eski Başkan Erkurt Tutu'ya bu durumu aktardığını da söyleyen Şen, "15 günde bir en azından 500 lira gibi bir ödeme gerçekleştirmiş olsalardı hesapta hareketlilik olacaktı. Ben de genel merkezime, (bakın ödemeler gerçekleşiyor) diyebilirdim. Yaklaşık 22 yönetici var kulüpte, hepsi iş adamı, cebinden biner lira verselerdi en azından ben de bugün işimi kaybetmemiş olurdum" dedi.

BAŞKA OTELLER DE VAR
Samsunspor'un şehirdeki bir çok otele borcu da bulunduğunu söyleyen Şen, "Bu şehirde bir çok otelin Samsunspor'dan alacağı var. Onlar da alacağını tahsil etmeye çalışıyor. Herkes sonuçta ticaret yapmaya çalışıyor"  ifadelerini kullandı.

DEPLASMAN SPONSORLUĞU YAPIYORDU
Öte yandan, Anemon Otel Samsunspor Başkanı Emin Kar döneminde takımın deplasmanda oynayacağı maçlarda kendisinin bulunduğu otellerde konaklaması için kulübe konaklama sponsoru olmuştu. İddiaların hedefindeki Anemon Hotels'in 22 bin lira tutarındaki alacağı için otel müdürünün istifasını istemesi tepki çekti.

Nuri Asan

Biz bu takıma sadece paramızı değil hayatımızı ömrümüzü verdik, hala veriyoruz, vereceğiz boynumuzun borcu. helali hoş olsun, feda olsun Samsunspor'a keşke elimizden daha fazlası gelse.

Şimdi çakalın birisi çıkmış 3-5 kuruş para için orada burada laf yapıyor, birisi de haber yapıyor.

Biz canımızı vermişiz, bu uğurda şehit vermişiz, utanmaz arlanmazlar. Bu konu benim geçen hafta farklı bir kanaldan kulağıma geldi.

Anemon Hotel ile bütün ticari bağlantılarımı da bitirdim zaten.

özkan

hocayı 4e2 gönderElim kararı çıkmasına rağmen cagatayın adamı kayyum baskanı kapasite yoksunu ahmet tarafından hoca başımızda kaldı.her türlü baskıya rağmen besime ****** git bile denilmesine ragmen içerdekiler tarafından besimde *** 140 milyon için bizi sikti.Genel kuruldada dediğim gibi kayyum senaryoydu amaçları Samsunluları bir araya toplayan tek faktör olan Samsunsporu yok etmekdi.Becerdilerde.Genel kurula şova değilde adam gibi konuşmaya gelmeyi öğrenmeliyiz.Nasılki ayvaz gibi oturdugu yerden 3 yıllık parasını almaya çalışanları engellediysek kayyuma kalmasınıda engelleyebilirdik liste yaparak.Bizde bu bokun bir parçaısyız bunu kabul edeceğiz,ha yok etmeyen varsa kendini ticaretini hayatını Samsunspor dan önde tutuyor demektir.O zaten bizden değildir.Uyanmışızdır heralde.DÜŞTÜK.

ea55

Özkan Hoca konusunda 4 e 2 gönderelim değil, Malesef 4 e 3 göndermeyelim oylaması çıktı. Besim hocaya istifa etmesi için baskı yapılmış ama kendi gitmek istememiş. Kayyum heyeti de malesef sorumluluk alamadı. Kayyuma kalmasak ne olacak yine düşecektik. Kayyum heyetine en azından prim vs desteği geldi. Artık bu kulüp ciğerlerini temizleme zamanı gelmiştir. Bu küme düşme kaçınılmazdı dibi görmemiz malesef gerekiyordu. Her sene sürüneceğimize bir karar verip bu kanseri atarız. Ya dibin dibine ya da tekrardan eskisi gibi dimdik Samsunspor olarak döneceğiz. Bu taraftarın ilk tutumu Yeni Samsunspor istememek olmalı. Borç konusuna gelince Kazım Yılmaz gibi isimler kulübün önünü açarsa bu kulüp kurtulur. Önümüzde bir ışık daha var, Samsunspor düşmanı Yzy artık yok. Bir umut İshak Taşçı bu takımı farklı bir konuma taşıyabilir.

eprianu

Alıntı yapılan: ea55 - 30 Nisan 2018, 08:49:59
Besim hocaya istifa etmesi için baskı yapılmış ama kendi gitmek istememiş. Kayyum heyeti de malesef sorumluluk alamadı.

Ben mi yanlış anlıyorum yoksa hoca müsveddesi Besim yüzünden mi düştük?