SAMSUNSPOR KONGREYE GİDİYOR

Başlatan Barış555, 05 Aralık 2017, 09:19:55

« önceki - sonraki »

Barış555

Samsunspor yönetimi kongre kararı aldı.Öncelikle camiamıza hayırlı olsun.
Bu konu altında yeni gelecek adayların nasıl olması kimlerin hazırlık yaptığını paylaşımda bulabiliriz.
Kongre tarıhı 20 aralık olarak belılenmiş.
Büyük olasılıkla cogunluk sağlanamaz 27 aralık muhtemel kongre gercekleşır.
Mevcut başkan Erkut Tutu yönetim kuruluna tekrar aday olmayacağını bildirdi..

adige73

erkutun aday olacağı ancak yönetiminin değişeceği söyleniyor

Desiqner

Başka bir aday çıkmayacak değil mi ya...

eprianu

Resmi açıklama yapılmış. Hadi hayırlısı. Erkurt Tutunun gitmesi için iyi veya kötü gündem oluşturduk. Şimdi iyi bir başkan adayı çıkarsa onun için de gündem oluşturmamız lazım.

Sadece Samsunspor

Aday falan cikmaz tutu devam eder

Shane_Falco

20 günden fazla bir süre var. Bir aday çıkar mı şüpheliyim. Kongre kararı alırken akıllarında güven tazelemek olduğunu da düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz...

_SoN_

aday çıkmaz,aynı tas aynı hamam devam ederiz.

tactician

Resmi açıklamayı da buraya koymak doğru olacaktır.

"
Yönetim Kurulumuz 27 Aralık 2014 tarihinde üstlendiği görevinde 2017-2018 sezonuna kadar öncelikli olarak kulübün içinde bulunduğu ağır borç yükü, puan silme cezaları ve yaptırımların önüne geçmek, ligde kalmak ve mali yapıyı düzeltmek hedefiyle çalışmıştır. 2017-2018 sezonuna ise Süper Lig'i hedefleyerek başlamış, plan ve transferleri kulüp mali yapısını da dikkate alarak bu hedef doğrultusunda yapmıştır.

Ancak son dönemde alınan sonuçlar, hedeften uzaklaşıldığı yönünde intibaların oluşmasına yol açmıştır. Bugün, teknik ekibi ve futbolcusu ile önemli bir sportif kadrosu, bu güne kadar toplanan 15 puanı, henüz oynanmamış 20 lig karşılaşması olmasına rağmen,  taraftarlarımızın gösterdiği bu hassasiyeti anlayış ile karşılıyor ve önümüzdeki süreç ile ilgili kararlarımızı paylaşıyoruz;

Kulübümüzün idari-mali-sportif faaliyetlerinin devamı ve kulübümüze yakışır bir devir teslim için doğru olanın "Genel Kurul" olduğu değerlendirilmiştir. Bu nedenle yönetim kurulumuz aday olacak yönetim kadrolarının Ligin İkinci Devresine hazırlanabilmeleri ve kadro yapısını şekillendirebilmeleri açısından olabilecek en erken tarihte gerçekleştirilmek üzere "Olağanüstü ve Seçimli Genel Kurul" kararı almıştır. 
Kulübümüzü yönetmeye aday olacakların ve kongrede oy kullanacak olan üyelerimizin web sitemizde de yayımlanan ve son genel kurulumuzda değişiklikleri ile kabul edilen yeni "Kulüp Ana Tüzüğü"nü dikkatle incelemelerini tavsiye ederiz. Tüzüğümüzün amir hükümleri önemlidir. Bir aksaklık ile karşılaşılmaması adına dikkate almaları konusunu bilgilerinize sunarız.
Adaylık başvurusu yapacak olan kongre üyelerimize kulübümüzün mali ve idari yapısı ile ilgili kayıtlarımız açık olacaktır. İsteyen üyelerimiz ile kulübümüz çatısı altında paylaşılacaktır.
Genel Kurul tarihine kadar Yönetim Kurulumuz çalışmalarına devam edecektir. Bununla birlikte Samsunsporumuzun devre arasına kadar hedefe yönelik önem derecesi yüksek karşılaşmalarında tüm Samsunsporluların desteğine ihtiyaç vardır.

Son olarak şunu eklemek isteriz;

Gelinen bu noktada Samsunsporumuzun geçmişte kalan olumsuzluklarının  tekrarlanmamasını sağlayacak bir yönetim anlayışına ihtiyacı vardır.

Bu anlayışa katkı vermesi bakımından Genel Kurul sürecine kadar tüm işlemler ile ilgili adaylara sahip olduğumuz her türlü bilgiyi de aktarmaya hazır olduğumuz bilinmelidir.

Genel Kurul kararımızın kulübümüze ve camiamıza hayırlı olmasını dileriz.

SAMSUNSPOR
Yönetim Kurulu

Genel Kurul Tarihleri;

Çoğunluğa bakılarak yapılacak 1.toplantı                20 Aralık 2017 Çarşamba-16.00

Çoğunluğa bakılmaksızın yapılacak 2.toplantı          28 Aralık 2017 Perşembe -16.00

Kongre Yeri; BŞB.Atakum Kent Kültür Merkezi
"

tactician

Hala bir takım laf ebelikleri var açıklamada.
Sanki biz sabırsız davranıyormuşuz gibi imalar yok değil.
Bunun yanı sıra kendi istifalarına dair bir belirti olmadığı gibi, kongrede her türlü savaşa hazırız imajı çizilmiş gibi duruyor.
İnşallah şu çapsızlara tekrar emanet edilmez kulüp. Aklı başında birileri çıkar ve kulübü devralır.

sadece55

Arkadaşlar malesef bir önceki kongrede acayip tüzük değişiklikleri yapıldı. Bayağı kişinin kaydını sildiler eminim bayağı kişiyi de erkut efendi kaydetmiştir. Ben yeni tüzük gereği erkut dışında birinin aday olabileceğini sanmıyorum. Zaten özelliklede tüzük konusunda tehditvari bir not düşmüşler.

eprianu

Yaptıkları açıklama ile "Bu takımı bu hale siz getirdiniz" demek istemişler. Taraftarmış suçlu olan demek ki. Niye bu hale getirdiniz bu camiayı arkadaşlar, abiler, niye rahat durmuyorsunuz :)

"teknik ekibi ve futbolcusu ile önemli bir sportif kadrosu"

Hangi önemli kadro? 1-0 öne geçtiğin halde 10 kişi kalan rakipten 1 puanı zar zor alan kim? 190 Milyon TL borcu olan, yönetim boşluğu olan, idmana bile çıkmayan Eskişehirspor'dan 4 yiyen kim? Hadi Eskişehir'in kadrosu iyi, 17 yaşındaki çocukların forma giydiği Altınordu'dan 4 yiyen kimdi?

henüz oynanmamış 20 lig karşılaşması

30 maç olsa ne olur? Ruh mu var, istikrar mı var, taraftar mı kaldı? Kaç kişi şampiyonluğu geçtiğim play-off'a inanıyor...

2017-2018 sezonuna ise Süper Lig'i hedefleyerek başlamış, plan ve transferleri kulüp mali yapısını da dikkate alarak bu hedef doğrultusunda yapmıştır.

Bizi süper lige çıkartacak kadro bu mu? Samaras mı oynayacak gol atacak? Chibuke'nin keyfi gelecek de mi oynayacak? Alpay Özalan gibi hiçbir vasfı ve başarısı olmayan bir adam mı bizi çıkartacak?

Kusura bakmayın ama adamlar bizimle dalga geçiyorlar. Kongre kararını da bilerek aldılar. Siyaset bu takıma egemenken kimsenin gelip aday olma cesareti gösteremeyeceğini biliyorlar. Dalgamıza bakarız demek istemişler yaptıkları açıklama ile.

ngonge

Yonetimin yazisi gercekten profesyonellikten cok uzak seviyesiz bir uslupla olmus. Umulur ki yeni duzgun birileri cikar.

brigand

Yönetim, yine dalga geçercesine ve kurnazlık yaptığını sanarak davranıyor. Akıllarınca, bu tepkilerin sezonun bitmesine 20 hafta varken sabırsızlıktan doğduğunu, buna istinaden kamuoyunu dinleyerek bir kongre gerektiğini, bu kongrede de zaten kimse çıkmayacağı için kendilerinin devam edeceği algısı yaratılmış. Kendileri aslında çok iyi biliyor bu tepkilerin; geldiklerinden bu yana basiretsiz, taraftarı umursamayan, defalarca yalan söylemekten kaçınmayan, siyasete kulübün her şeyini emanet eden, Samsunspor Kulübü gibi değil siyasete bağlı genel müdürlük gibi çalışan bir yönetim anlayışından kaynaklandığını. İnsanların psikolojilerini bozduklarını, hayallerini yıkıp yenisini kurmaya izin bile vermediklerini, stadyumdan takımdan uzaklaştırdıklarını kendileri de bal gibi biliyor. Ve tüm bunlara kongre kararını açıklarken bile devam ediyorlar. Böylesi kaypaklık, böylesi rezillik az görülür. Taraftarla alenen bu kadar dalga geçmiş bir yönetim anlayışı tekrar devam ederse artık tamamen bittiğimizin resmi olacaktır.

Son olarak şunu da belirtmek gerekir; yeni gelecek yönetimin tam bağımsız olarak, taraftarıyla bütünleşmiş, tek vücut halinde yürüyen ve sadece Samsunspor menfaatleri için çalışan bir yönetim olması lazımdır. Eğer yine siyaseten bir atama gerçekleşecekse bunun bize yararı değil belki de mevcut durumdan daha fazla zararı olacaktır. 

eprianu

Forza Samsun yarın 19:00'da tesislerde protesto gerçekleştirecek. Grupla hiçbir bağım yok, Passolig'im yok, maçlara gitmiyorum, merkezde oturmuyorum ama protesto gösterisine katılacağım İnşallah. Bu yüzsüzlere karşı sesimizi çıkarmamız lazım. Eğer bunlar bu kongrede yeniden aday ve başkan olurlarsa Samsunsporumuzun 5 senesi daha çöpe gidecek demektir, "Daha ne olabilir ki" demeyin, yeni Serdar Ölmez ve stadyum krizi gibi krizler çıkmasını istemiyorsak bunların gitmesi şart. Zihniyetleri bozuk, Samsunspor hassasiyetleri yok. Stadyumu peşkeş çekecek kadar genişler.

Perşembe, saat 19:00, Nuri Asan Tesisleri

sadece55

Bu mantalite de devam edeceksek bence düşelim artık kanser bitsin. Hep aynı hikaye aynı isimlere mecbur kalma 2005 yılından beri.