2017-2018 Transfer Söylentileri

Başlatan ugrass, 02 Haziran 2017, 12:39:46

« önceki - sonraki »

ngonge

Fikstüre baktım da en büyük avantajımız 15 maçın 8'ini kendi evimizde oynamamız. Hatta Antep maçını da sahamızda sayabiliriz rakibin zayıflığından ötürü. Bu durumda 6 deplasman 9 kendi sahamızda maçımız var diyebiliriz. Ara ara zor fikstürler var mesela son 4 hafta cidden sıkıntılı görünüyor.Bu 4 maça kadar inşallah rahatlamış oluruz.

Bir diğer önemli nokta da takım formda güzel bir sezon geçirirse bu sezonun sonu gelmeden gelecek yılın kadrosu için çalışmaya başlanır ve bu bizi gelecek yılki muhtemel rakiplerin iki adım önüne taşır. Tabii bütün bunların olabilmesi için ciddi bir yönetimin sezon bitmeden seçilmesi lazım. İnşallah sezon sonu beklenmez bu çalışmalar için.

tactician

03 Şubat 2018, 17:45:12 #946 Son düzenlenme: 04 Şubat 2018, 10:47:52 tactician
Alıntı yapılan: özkan - 02 Şubat 2018, 11:41:14
3 5 2 yi bu takım ne defansta ne ofansta kaldıramaz.hem çok gol yeriz kısalarla ve stoper olmayan oyunculara gelecek ortalardan dolayı hemde gol atamyız ofansta 2 kişi eksik olduğumuzdan dolayı..kanat beksiz olmaz 3 5 2 .

Aslında 3-5-2 ye dair bir şey yazmamıştım. 3lu savunma kurgusu düşünülebilir diye yazmıştım. Taktiksel formasyon olarak da temelde 3-6-1 duruşunu benimseyip savunmada 5-4-1 geçişini hücumda da 3-4-3 geçişini yapabiliriz diye bir fikir ortaya koymuştum.

Savunma kurgusu olarak 2 merkez stoper ve 2 kanat bekinden oluşan 4lu savunmaya nazaran rakibi beklerken savunma merkezini 3lemek stoper mevkisinde niteliksel olarak kaybolan güç dengesini niceliksel olarak kapatma anlamında doğru bir tercih olabilirdi. Çizgi oyuncularının performansı hem savunma anlamında hem de hücum anlamında bu formasyonun başarılı olabilmesi için en anahtar faktör olduğu aşikar. Bu noktada iki adaş in yaşları net bir soru işareti.

Oyunu mümkün mertebe önde oynamayı başarabilir ise takım bu formasyonun 4-2-3-1 tercihinden daha başarılı olabileceğini düşünüyorum. Engin hocanın tutucu yapısı gözönüne alınınca böyle bir şey denemesinin mümkün olmadığı aşikar zaten

özkan

Öncelikle taktik konuşabilmek güzel şey bayağı zamandır senin gibi yazan yok taktician..Benim şu an ki taktik fikrim deplasmanda Allah ını seven defansa gelsin içerde 1 gol atalım yatalım :) .Bu sene başka taktik işlemez.Değerli yorumların için teşekkürler..

tactician

Alıntı yapılan: özkan - 04 Şubat 2018, 00:22:32
Öncelikle taktik konuşabilmek güzel şey bayağı zamandır senin gibi yazan yok taktician..Benim şu an ki taktik fikrim deplasmanda Allah ını seven defansa gelsin içerde 1 gol atalım yatalım :) .Bu sene başka taktik işlemez.Değerli yorumların için teşekkürler..

Güzel yorumlarınız için ben teşekkür ederim
Elinden geldiğince dilimin döndüğünce olayın taktiksel boyutuna dair yorumlar yapmak hoşuma gidiyor.
Dilerim bugün de kazandığımız maça dair benzer yorumlar yapabiliriz.