Tom Muyters

Başlatan sadece55, 01 Şubat 2017, 10:29:34

« önceki - sonraki »

ngonge

02 Şubat 2017, 10:00:44 #15 Son düzenlenme: 02 Şubat 2017, 10:05:22 ngonge
İyi bir kaleci izlenimi verdi youtube videoları. Refleksleri özellikle iyi, tecrübeli de. 2 yıldır düzenli olarak Hollanda 1.liginde oynuyor. İyi ve hazır transfer. Hayırlı olsun.

Bu da attığı gol: https://www.youtube.com/watch?v=vPGQf78DPvY

tactician

furkan son 4 senede kupadaki 4 maçla beraber 65 maçta 11 oynamış. a2 liginde oynadıklarını saymıyoruz bile
Bu kadar sahaya çıkma şansını yakalamış olmasına rağmen halen daha temel hatalar yapıyor. Ne zaman çizgide kalması gerektiğini ne zaman çıkması gerektiğini halen bilemiyor. tecrübelerine dayalı bir gelişime bağlı kararlar göremiyoruz halen sahada, doğaçlama kararlar ile bocalıyor. Bunun ötesinde, oyuna hakimiyeti hiç yok, oyunu yaşayamıyor ve oyuna odaklanamıyor. Bir çırpıda 5-6 maç sayılabilir furkan'ın hataları nedeniyle skor alamadığımız.

Bu kadar gelişiminin yavaş olması ve fundamental konularda dahi ilerleme kaydedememesinin sebebi iq düşüklüğü başka bir şey değil.
ikinci kaleci olarak gelen bekir'in de onu zorlayabilecek biz fizik yapıda olmaması nedeniyle haftalardır kalede kaldı.

Ben de ciddi manada umutluyum Muyters'den. Fakat sahada neler yapacağını görmek lazım. Her ne kadar videolarda iyi bir kaleci kokusu verse de sahadaki performansı aslolan.

Devre arasındaki transferler şu ana kadar nokta atışı olduklarını sahadaki performansları ile ispat ettiler. Yönetim bu isimde de yanılmamıştır diye temenni ediyorum.

cakir55

Bu sezon 17 maça çıkmış gol yemediği maç sayısı 1, maç başına yediği gol sayısı 1.88 pek iç açıcı istatistik değil gibi gözüküyor. Ama bunu Hollanda ligine oynamasına bağlıyorum. Çünkü defans yapılmayan bir lig o yüzden izlemeden bir yorum yapılması zor hayırlı olsun.

sadece55

İyi bir kalecinin neler yapabildiğini çıktığımız sene Ahmet Şahin de yaşadık. İnşallah fark yaratan bir isim olur.

samsun 55

Nedense sana hic güvenemiyorum

sadece55

Zor zamanda ısınmadan oyuna girdi pek güven vermedi bakalım bir de 90 dakika görmek lazım.

Sadece Samsunspor

Tam bir faciaya benziyor. Oyuna girdikten sonra bi pozisyonda cok rahatti ama sacma sapan topu dikti yukari cokta uzaklasmadi sivasli oyuncuda kaldi

samsunsporlu1994

17 maçta 32 gol yemiş bir kaleciden pek birşey beklememek lazım. Ne kadar Hollanda ligi de olsa hemen hemen maç başı 2 gol yemiş bir kaleciden bahsediyoruz. Furkan'a yedek diye alındığını düşünüyorum,Furkan kaleyi kolay kolay vermez.

samsunsporlu1994

Bugün staddan izlediğim kadarıyla sanki sokaktan geçen bir adamı kaleye geçirmişler gibi bir havası var,hiç güven vermiyor. Pek kaleciye de benzetemedim,güçlü bir rakip karşısında izlemek lazım.

Sol Açık

Kaleci için tam bir fikir verecek maç değildi dünkü maç. Sivas'ta da hiç beğenmemiştim. Ama yine de dün iyiydi.

Bir kere 10 kişi de kaldığımızdan ötürü çok fazla geri pas yapıldı ve hemen hemen tamamında o pasları düzgün kullandı. Yani ayağına hakim bir kaleci, bu çok belli. Penaltıda da görüntüsünden daha atik olduğunu gösterdi. Ama bunların dışında yorum yapmak kolay değil.  Ne net bir şut geldi, ne de zorlu bir yan top.

Görmemiz gerekecek, ama dün için kötü olduğunu asla söyleyemem.

ali ihsan

Kaleciliğini pek görmedik ama iyi bir sol bek olur

tactician

ayaklarına hakimiyet, soğukkanlılık, topu oyuna sokma, maça odaklanma ve oyunun içerisinde kalma noktalarında hiç sıkıntı yok, net.
Ve fakat, refleks göstermesi gerektiği yerlerde (sivas maçındaki gol, mersin maçının son bölümünde sağına doğru atılan ama dışarı çıkan şut) hareketleri hantal ve refleksleri zayıf göründü. Bir iki maç daha gördükten sonra bu konudaki fikirlerimiz daha da belirginleşir.
Fakat önde oynamayı arzulayan ve kontra yeme konusunda zaafiyet gösteren bir takım için her daime oyuna odaklanmayı başarabilen ve ceza alanı önünde oynayabilen bir kaleci iyidir. Mersin maçındaki liberovari görüntüsü sayesinde bir kişi eksik oynamanın dezavantajını minimize ettik diye düşünüyorum.

GurbetciFanatik

Sendede na bal var arkadas kalene top gelmiyor seni cözemiyoruz insallah lig sonuna kadar seni cözemeyiz.

Sadece Samsunspor

Musa sinanin sutlarini sektirmeden tuttu. Cok top gelmesede defansla uyumu iyi. Stoperlere paslari duzgun.

cakir55

Bu 3.maçı ama nasıl bir kaleci çözemedim halen daha.