Teknik Direktör | Ümit Özat

Başlatan muzaffer4, 16 Ağustos 2015, 12:23:13

« önceki - sonraki »

kuzey55

adam dün bildiğin sabotw etti takımı. zaten saçmalıklarının başka açıklamsı  olamazdı.tek tesellim miy gibi bir takımı gitmiş olması.

Karabudun

Bize de aynı şekilde gelmişti. Bolu'da antrenmandan çıkıp bize geldi.

samsunmania

551

Miy e gitmesi çok mesele değil 5 dk lık iş gitmek istedikten sonra anlaşmak zaten düştüler parada yok gelen ayrılıyor oda ayrılır çok durmaz.

muzaffer4

Yaptığı acıklamanın özeti:
Kulubun internet sayfasından istifamı kabul açıklaması yapıldıktan sonra 2 ptt 1 super lig takımindan teklif aldım profesyonel olduğum icin birini kabul etmek en doğal hakkım.

ngonge

Yeni t.direktör ile ilgili bir haber var mı. Madem transfer yapamıyoruz iyi bir t.direktör bulup getirirsek en azından şu takımı play off a taşır. Ümitvar olmak lazım takım o kadar da kötü durumda değil.

MeL_55

hala su adama destek verenler var twitterde. samsunspor umrunda olsaydi 4 kere istifa etmezdi.
10 saat icinde de baska takimla anlasmazdi. adam bu yani, ne bekliyorsunuz anlamadim.
yok bide alacagini birakmis bilmem ne yapmis. adam resmen 7 hafta takimi sabote etti istifa edebilmek icin.

hala twitterde ümit özat gitti de kina yakin da bilmem ne de. adamin cok umrundaydi basin, basindan kurtulmak icin 7 hafta sabote etti evet.

neyse iyiyki kurtulduk bu adamdan. samsunspor gibi camiaya yakismayan biriydi

mehmet yılmaz

Geçen sezonu play off finali oynayıp, Süper Lig'in kapısından dönerek kapatan Samsunspor'da teknik direktör Erhan Altın'ın yerine gelecek isim merakla bekleniyordu. Birkaç alternatifin ardından biraz da sürpriz bir kararla Ümit Özat isminde karar kılındı.

Ümit Özat, henüz 40 yaşındaydı. Ankaragücü ve Manisaspor'da çalışmıştı. Ancak esas şaşaası futbolculuk kariyerindeydi. Çünkü henüz 23 yaşında Gençlerbirliği'ne kaptan olmuş; Bursaspor ve Fenerbahçe'de de oynarken defalarca mili takım forması giymiş. 2002 Dünya Kupasında oynamış. Fenerbahçe'de kaptanlık yapıp, şampiyonluklar yaşamış ve Almanya'da FC Köln forması da giymişti. Özetle, Özat'ın futbolu çok iyi bildiği bir gerçekti.

Samsunspor'daki ilk ayları adeta bir bahar havasında geçti. Kadroda küçülmeye giden takım ligin en golcü takımıydı. Uzun süre yenilgisiz kalındı ve bu süreçte liderlik koltuğunda da Samsunspor vardı. Ümit Özat özellikle attığı twitler ve basın açıklamalarıyla taraftarın gönlünü fethetmişti. Ya gerçekten samimiydi ya da tribüne oynuyordu ama tribünlerin sevgisini kazandığı bir gerçekti.

Ancak Kasım ayıyla birlikte kötü skorlar gelmeye başladı. Samsunspor ligdeki son 7 maçında sadece 1 gol atabildi. Liderlik gittiği gibi sıralamada 10.luğa kadar düşüldü. 7 maçta yalnızca 3 puan vardı. İşte o süreçte Ümit Özat'ın sağlık ekibinden yerel basına, futbolculardan daha bir sürü şeye kadar eleştirileri başladı. Sportif başarı gelmiyordu. Oyuncu tercihleri eleştiri konusu oluyordu. Basına idmanlara girmeme yasağı getirdi. Buna rağmen yönetim ve taraftarların büyük bir kısmı Özat'ın yanında yer aldı. Birkaç defa istifa ettiyse de yönetim kabul etmedi. Nihayetinde Altınordu maçı sonrası görevi yine bıraktı. Bu sefer kabul edildi. Twitterdan helallik istedi.

Ancak meğer o sıralarda çoktan Mersin İdman Yurdu ile anlaşmış. Bu kadar çabuk olması taraftarın gözündeki değerini kaybetmesine sebep oldu. Altı ay görev yaptığı Samsunspor'da yeni polemikleri doğurdu ve ayrıldı. O gidince ne sorunlar bitti ne de geri dönmesi dilendi. Maalesef Samsunspor camiası dertleriyle baş başa kaldı.

Karabudun

Geldiği gün isyan etmiştim. Oyun olarak iyi olmasak da skor olarak başarılı geçen birkaç haftanın ardından susmuş ve acaba demiştim. Son yedi haftalık süreçte de abartmadan, kararında eleştirdim. Özat'ın asıl sorunu başarısızlığın nedenini hep dışarıda araması, kendine toz kondurmayıp mevcut durumu zırva bir şekilde mantığa bürüme çabası ve kompleksli tavırları. Şu haliyle mutlu olabileceği hiçbir yer olmadığı gibi mutlu edebileceği bir camia da yok. İstifası bana göre bize yapılmış bir kıyaktır ve bununla yetinmeyip MİY ile anlaşmış olması da gayet sevindirici. Kriz yönetimi berbat bir hocanın MİY gibi sıkıntıdaki bir takımın başına getirilmesi ise büyük ironi. Diğer taraftan devre arasında takımın başında kalıp ilk mağlubiyetin ardından birkaç saat sonra başka bir kulüp ile anlaşmak ise hem iş hem spor ahlakından yoksunluğun zirvesi olmuştur. İnancım tam ki Özat bahsettiğim hususlarda hep zirvede olacak ve günü geldiğinde zirvede bırakacaktır. Bu saatten sonr adının zikredilmesini doğru bulmuyorum, prim yaptırmayalım.

MeL_55

19 Ocak 2016, 00:50:07 #264 Son düzenlenme: 19 Ocak 2016, 00:57:36 MeL_55
twitterdeki aciklamalari bile itici. sezon basinda samsunspor bana oyuncu alacak ben ona itiraz mi edecegim diyen adam bugün neler söylüyor.
ve göztepe ile baslayan sabote nedenini cok güzel aciklamis. hala yönetimde ve samsunsporda suc buluyor adam. futbolcularin formasi kururmamis, istifayi kabul etmisler. sen naptin? futbolcular daha uyurken baska takimla anlastin yine sen mi haklisin yani ey ümit`? kendisi cok mübarek insan, hata yapar mi`? asla.
gülüyorum sadece bu adama.

AlıntıSamsunspor camiasina !!!
Sevgili samsunsporlular hepinizin bilmesini istedigim ayrilik surecini en basindan itibaren yaziyorum
Erzurum kampindan sonra takima izin verdigimde kone nin transferini twiterdan ögrendim.samsuna döndügumde
Baskana transfer yaptigini bunu niye twiterdan ogrendigimi sordum ve bana supriz yaptigini soyledi bndee kendisine gomlek yada pantolon
Almadigimizi boyle supriz olmayacagini soyledim
. Goztepe macina gitmeden lider durumdaydik ve takima izin vermistim .kendisi kaleci antrenorunu arayip kaleci furkana
Kaleci antrenoru yunus hoca esliginde antrenman yaptirdi.neden boyle bisey yaptigini yaptiginin dogru olmadigini ve gorevi birakmak Istedigimi soyledim
.benim bu talebimi kabul etmediler.o zaman kaleci antrenorunu gondermesi gerektigini yoksa benim gidecegimi soyledim. Bùyùk israrlarla inanarak gorewime devam ettim.ve bu olaydan sonra hem balikesir maci sonrasi hemde devre arasi ankarada yasayan Iki samsunlu dostlarimizla oturduk kampa gitmek istemedigimi bir deisiklik gerektigini eger altinordu macinida kazanamazsak sıkıntı Olacagini 7 mac kazanamayan takimin arkasinda duramayacagini soyledim Kendisi galibiyetin maglubiyetin onemli olmadigini 10 macta kaybetsek bana inancinin sonsuz oldugunu soyledi. Ve altinordu macindan sonra istifami sundum yonetim kurulu daver etti istifami kabul ettiler ve daha futbolcularin formasi kurumadan Kulubun internet sayfasinda istifami kabul ettiklerini bundan sonra hayatimda basarilar dilediklerini yayinladilar Altinordu macini kazansaydik istifami edecektim yada istifami bu kadar kolay kabulmu edeceklerdi. Simdi herkese soruyorum benim isim td luk Kulubun internet sayfasindaki ayrilik aciklamasindan sonra 2 tane ptt ligi takimi tesiste odamdayken aradilar bende dusunmek icin sure stedim.sabah 5te yola cikarken istanbula yaklastigimda miy dan aradilar gorusme taleplerini ilettiler Hem samsunspora en azindan bu sene icinde rakip olmamak hemde super ligde calismak istedigim ve iyi bir oyuncu grubu olduguna inandigim Miy spor kulubunum teklifini kabul ettim.ustelik sadece ligde kalmaya endeksli en ufak bir maddi talepte bulunmadan basariya dayali. Bir teklifti ve kabul ettim Aslinda cok daha ileri gidilirse istifa etmem icin belki yazdiklarimin 50 kati sebebler vardi.sonuc olarak eski kulubumu yoneten degerli Buyuklerim!!!  Miy ile onceden anlastigimi dusunup internet sitesinde istifami kabul ettiklerini aciklamalarina ragmen fesih yazisini imzalamadilar ve Ben tek tarafli fesih yapmak durumunda kaldim. Soyledigime inanmayanlar gunde 5 vakit namaz kilan ve vicdanina ve insanligina inandigim sevgili kaleci hocasina ve furkana sorabilirler Daha fazla detaya girmek istemiyorum .saygilarimla ümit özat

Karabudun

Sövdüreceksiniz şimdi beni Özat'a.

CoRaqLi55

Ümit özat'ın twitterdaki aciklamalarini okudum ama sonuc olarak ne demek istedigi çözemedim?Kaleci hocasina ve furkana neyi soracakmışız?Kısaca anlayan var mı acaba?

Duško Milinković

Bir Kaleci antrenörünü suçlamamıştı onu da yapmış oldu..

55(tuncay)55

Egoist psikopat açıklama yapmayı bırak kendi işine bak  >:(

desperate1

Göztepe maçından sonra Giresun maçı için 'Giresunspor maçı bu senenin en önemli maçı. İlk yarıyı nerede bitireceğimizi belli edecek bir maç' şeklinde bir açıklama yapmıştı ve kaybettik o maçı.Sonra nasıl motive etti futbolcuları bilmiyorum ya da nasıl edemedi(!)
Benim aklımda hep bu şekilde yer edecek kendisi.Ne zaman nerede nasıl konuşması gerektiğini bilmeyen bir insan...