20 - Umar Aminu

Başlatan berusa55, 03 Ağustos 2013, 22:27:13

« önceki - sonraki »

berusa55

03 Ağustos 2013, 22:27:13 Son düzenlenme: 08 Ağustos 2013, 18:35:57 berusa55
Umar Aminu

Umar Aminu' (d. 3 Haziran 1995, Nijerya), Nijeryalı profesyonel futbolcu.Nijerya U-20 takımı formasıyla 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda gösterdiği performans ile Samsunspor'un dikkatini çekmiş ve yaz kampına davet edilen futbolcuyla sözleşme imzalandı.

Milli takım kariyeri

Aminu, Nijerya U-20 takımı formasıyla toplamda 17 maçta 7 gol kaydetmiştir. 2013 yılında Cezayir'de düzenlenen 2013 Afrika 20 Yaş Altı Şampiyonası'nda Nijerya takımı kadrosunda yer almış ve turvada toplam 4 gol atarak gol kralı olmuştur. Türkiye'de organize edilen 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda, Nijerya U-20 takımı forması altında, Küba U-20 takımını 3-0 mağlup ettikleri grup maçında, 19 ve 23. dakikalarda attığı 2 gol ile takımının galibiyetinde etkili olmuştur.

Kaynak

Cheregi

03 Ağustos 2013, 22:40:25 #1 Son düzenlenme: 03 Ağustos 2013, 22:58:41 Cheregi
Ne Drogba, ne İbrahimoviç, Samsunsporlu Umar...

http://www.fifa.com/u20worldcup/goalofthetournament/video/video=2134998/index.html

Kanatlarda oynayabiliyor; kolay adam geçebiliyor; iyi pozisyon alıyor; iyi forvet ama sadece forvet özellikleri olmadığı için milli takımda daha geride oynatılıyor. Kaleye yakınken iyi pozisyon almasıyla kolay goller atıyor ya da golü kolaylaştırıyor ama sanki karşı karşıya kaldığında şutları biraz zayıf. İyi bir golcü gibi istediği noktaya bırakamıyor; ya asılıyor topa ya da pas vermeyi tercih ediyor. Şutlarını biraz geliştirmesi lazım. Ama Zenke nin ilk geldiği haliyle kıyaslanmaz bile... Kendini daha da geliştirecektir.

GökhanÇağlar

Zenke bile sıfır teknikle çok büyük iş başardı bu ligde, Umar ona göre çok daha teknik görünüyor. Bakalım bekleyip göreceğiz.

twitter

ulen ben bunu mu bekliyordum günlerdir benden 1 yaş küçükmüş kavruk

orucreis

inşallah hayırlısı ile gelir ve başarılara imza atar.... :)  samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x

atalanta8

umarım kendini geliştirir ve ileriye dönük bir tranfer olur .

cgr

Nihayet geldi Aminu kodumm :)

kamuri

havalaanına karşılamaya gitseydik ya ;D hayırlı olsun

BigBadMama5552

Geldi çok şükür.  :) İnşallah takımımız için hayırlı olur.

King1965

buonanotte

Çok bekledik.Umarım hayal kırıklığına uğramayız.

cakir55

Bu sene en büyük kozumuz olacak, inşallah formamız altında güzel bir sezon geçirir.

Samet Torun

Nijeryalı diyince isime bakmıyorum. Hiç şüphem yok kötü çıkacağından.

Cheregi

04 Ağustos 2013, 13:47:36 #13 Son düzenlenme: 04 Ağustos 2013, 13:52:11 Cheregi
Alıntı yapılan: Samet Torun - 04 Ağustos 2013, 12:10:59
Nijeryalı diyince isime bakmıyorum. Hiç şüphem yok kötü çıkacağından.

Örnek? Kimden memnun kalmadın? Zenke, Agbetu, Ekigho, Shorunmu, Oruma, Adepoju???? Bir Alex Agbo var memnun kalmadığımız Nijeryalı. O da Cavcav dan etkilenip siyah olsun çamurdan olsun diye getirdiğimiz ilk zenci oyunculardan. Her aldığımız çürük mü çıktı, neden böyle bir yoruma ihtiyaç duydun?

Samet Torun

Ben yorumu yanlış atmışım. Hiç şüphem yok iyi çıkacağından olacak. :) I'm sorry.